reklama 

Procházka povede nemocnici minimálně rok, ředitel Limburský ve funkci končí

18.4.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1339

Nynější ředitel trutnovské nemocnice Martin Limburský v závěru tohoto měsíce skončí ze zdravotních důvodů ve své funkci. Nedávno se v této souvislosti konalo výběrové řízení Zdravotnického holdingu, kdy měl být vybrán jeho nástupce. Na tento post se sice přihlásili čtyři kandidáti, ale žádný vhodný nebyl vybrán. Proto dnes bylo rozhodnuto, že nemocnici povede Miroslav Procházka.

Procházka povede nemocnici minimálně rok, ředitel Limburský ve funkci končí

Současný předseda představenstva Zdravotnického holdingu bude zpočátku členem představenstva Oblastní nemocnice Trutnov, aby byl do funkce jeho předsedy, tedy ředitele zdejšího špitálu, poté jmenován. Procházka tak bude souběžně vykonávat dvě funkce, na část úvazku zůstane i jako předseda představenstva Zdravotnického holdingu.

Po nedoporučení žádného kandidáta ve výběrovém řízení dostala slovo dozorčí rada nemocnice. Byl jsem  dozorčí radou navržen, abych nemocnici vedl,“ potvrdil Procházka, který se své funkce ujme v květnu a potom bude vedením nemocnice jmenován do jejího čela na dobu minimálně jednoho roku. Podle Aleše Cabicara, náměstka hejtmana pro zdravotnictví, trutnovská nemocnice potřebuje ve svém čele silnou osobnost znalou prostředí.

„Ta by měla zlepšit především interpersonální vztahy a vést ji k dobrým hospodářským výsledkům. Věříme, že ji najdeme v osobě doktora Procházky,“ řekl náměstek Cabicar. Bývalý ředitel Limburský, který bude v nemocnici nadále dočasně působit jako člen představenstva, vyjádřil uspokojení na tím, že se našlo poměrně rychle řešení nelehké situace.  

 „Strávil jsem v naší nemocnici pěknou řádku let a je to moje srdeční záležitost. Proto mi velmi záleží na tom, aby měla kompetentní vedení. Pevně věřím, že se pan doktor Procházka zhostí své funkce svědomitě. Jsem připraven mu veškerou dosavadní práci předat a být mu případně dále nápomocen,“ ubezpečil Limburský.

Jak už jsme informovali, „životnost“ ředitelů trutnovské nemocnice je za poslední rok velmi malá. Kvůli nefunkčním mezilidským vztahům byl nejprve k 1. březnu minulého roku odvolán z funkce ředitele Roman Koudele. Toho 5. dubna nahradil Jaroslav Kratochvíl, který vedl nemocnici do 9. května. Na tomto postu vydržel tedy pouhý měsíc a rezignoval ze zdravotních důvodů. Pak se chopil funkce Limburský, který nyní v této funkci také končí.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama