reklama 

Vítězní Stopaři v boji o poklad na Stříbrném jezeře získali vlka

24.4.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 505

Více než dvě stovky vlčat a světlušek z trutnovského regionu se minulý víkend zúčastnily ve Rtyni v Podkrkonoší nevšedního skautského klání o poklad na Stříbrném jezeře, které uspořádalo tamní středisko Permoník. V příběhu o indiánech a banditech si v základním kole mezi chlapci nejlépe vedli trutnovští Stopaři.

Vítězní Stopaři v boji o poklad na Stříbrném jezeře získali vlka

Za sebou nechali Kocoury z Červeného Kostelce a třetí Permoníky z Vrchlabí. Mezi dívkami obsadily třetí příčku Surikaty z Trutnova, druhé byly Poštolky z Vrchlabí a vítězství patří Volavkám ze Dvora Králové. „Závod vlčat a světlušek se koná ve dvouletém intervalu. Po základních kolech následují kola krajská a celostátní,“ uvedla Blanka Radiměřská, z trutnovského střediska Hraničář.

Skauti při závodech soutěžili v mnoha disciplínách a jejich dovednosti organizátoři promítli do indiánské legendy a názvů jednotlivých stanovišť na trati. Například přírodniny poznávali na stanovišti Herbář indiánské babičky, Šamanské léčitelství zahrnovalo zdravovědu, Dostavník v nesnázích znalost dopravních značek, Zkrocení divokého koně fyzickou zdatnost, Bezradný válečník řešení krizových situací, Tajná řeč moudré sovy šifrování… „Hodnotilo se také chování družstev a spolupráce při řešení úkolů,“ připomenula Radiměřská.

Skautské hlídky úspěšně poskládaly dílky ztracené mapy k indiánskému pokladu na Stříbrném jezeře. Dopluly si pro něj kánoí na ostrůvek a získaly z něj krásné dřevěné lžíce a pamětní listy. „Družiny na medailových pozicích si navíc odnesly i hodnotné ceny. Vítězové putovní sochu vlka a vlajku,“ prozradila skautka z Hraničáře. V doprovodném programu děti vyráběly lapače zlých snů, bojovaly na kládě, vyzkoušely si lakros, indiánské bingo s míčem nebo balancování na slackline. 

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Blanka Radiměřská

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama