reklama 

ZPA pomáhá sportem

17.4.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 618
 •• Komerční sdělení

V ZPA Smart Energy vyvíjíme, vyrábíme, prodáváme a servisujeme elektroměry, přijímače HDO a software pro řízení spotřeby energií. To je „TO“, co náš živí a baví. Spojují nás ovšem i mimopracovní záliby, které nás neživí, zato ohromně baví! Zároveň významně neformálně posilují náš tým. Více vám o tom poví vedoucí oddělení HR Jana Křemenská.

ZPA pomáhá sportem

Jaké záliby máte na mysli?
V ZPA Smart Energy rádi sportujeme. Hlavně běháme a jezdíme na kole. V letech 2015 až 2017 jsme poměřovali své síly a zejména dosažené časy v několika ZPA tours. Byla to ZPA CYKLO tour, ZPA SKI tour, ZPA RUN tour a ZPA SWIM tour. Pro jednotlivé tours byly určené trasy. Průběžné výsledky a postavení jednotlivých účastníků tour jsme mohli samozřejmě sledovat ve sportovní sekci na intranetových stránkách, které spravuje Daniel Havelka. V jednotlivých tour jsme v roce 2017 naběhali a najezdili celkem 5 320 km na kole, 1 964 km na lyžích a naše nohy naběhaly 1 967 kilometrů. Sportovní tours byly oblíbené, setkávali jsme se ovšem i s kritikou některých našich netrutnovských kolegů, kteří by se rádi zapojili do běžecké části tour, ale tratě kolem Trutnova pro ně nebyly z jejich domova dostupné. Začali jsme proto přemýšlet, jak se s tím vypořádat. 

A povedlo se?
Při hledání řešení se zrodila myšlenka, zda takto nasportované kilometry neproměnit v reálné peníze a těmi poskytnout podporu někomu, kdo se pere s handicapem. Myšlenku jsme velmi rychle převedli do praxe. Po projednání a schválení vedením společnosti jsme na vánočním večírku 2017 vyhlásili nový projekt ZPA pomáhá sportem. Chceme takto podpořit znevýhodněné jednotlivce z Trutnovska. Od 16. prosince proto sportujeme pod dohledem aplikace Endomondo. Kilometry, které najedeme na kole, naběháme, nebo nyní v zimě naběháme na běžkách, registrujeme v této aplikaci. Po dobu projektu se všechny nasportované kilometry budou sčítat. Na konci projektu (prosinec 2018) se kilometry převedou na peníze. Je to jednoduché, kolegové sportují a společnost poskytne finance. Předání finančního daru proběhne na vánočním večírku 2018.

Komu bude finanční dar předán?
Po výzvě našim zaměstnancům, a také po výzvě na Facebooku již nyní víme, že naše podpora je směřována paní Šárce Musilové. Tato handicapovaná sportovkyně z Trutnova se věnuje lukostřelbě a dosáhla i takového úspěchu jakým je bronzová medaile z Paralympiády v Riu 2016. Dalším jejím sportovním zájmem je kvadrurugby. Finanční podporu chce využít na nákup přístroje Motomed Viva 2, který díky motorům dokáže pasivně protahovat dolní končetiny a zároveň pomáhá na horních končetinách s protažením a posilováním zbytkových svalů. Cena tohoto přístroje se pohybuje kolem 60 tisíc. Záleží tedy teď na nás a našich naběhaných a naježděných kilometrech, kolik paní Šárce Musilové přispějeme. Je skvělé, když víte, že svým sportováním přispíváte dvojnásob. Ke své fyzické a duševní kondici a také dalšímu sportovci. Zatím máme a do dalších období také očekáváme největší „výtěžnost“ v běžecké části. Přestože běžecká sezóna pro mnohé kolegy ještě nezačala, máme naběháno už 3 270 kilometrů.

Jsou ZPA tours jediným sportovním vyžitím?
Při výčtu sportovních aktivit našich zaměstnanců nesmím zapomenout na velmi úspěšnou Zeměpisně-naučnou cyklistickou hru. V úvodu cyklohry její autor Aleš Mikula napsal: „Cyklistika není jenom o rychlosti, ale také o příjemném putování a poznávání malebných zákoutí našeho okolí. Právě tyto cyklistické zážitky Vám chci touto formou nabídnout.“ A to, co kolega slíbil, také splnil. Hra pro zaměstnance ZPA byla v roce 2017 vypsána na 5 měsíců. První etapě, otevřené 1. května, předcházel prolog. Na počátku každého měsíce byly na webových stránkách hry zveřejněny indicie, podle kterých bylo nutné identifikovat cíl etapy. V místě cíle byla schována schránka s 10 tokeny. Jednotlivé etapy byly tematicky zaměřeny. Historická etapa nás zavedla ke Smírčímu kříži na Bukové hoře, zoologická na polskou ZOO Farmu, zeměpisná do Lvího dolu, s architektonickou etapou jsme opět překročili hranice s Polskem, konkrétně jsme zajeli do Okrzeszyna. Poslední etapa, která skončila 30. září, nás dovezla nedaleko Broumova ke Kapli Panny Marie Sněžné. Cyklohra se setkala s velkým ohlasem našich zaměstnanců. Netrpělivě čekáme, zda a kdy odstartuje druhý ročník.

Účastní se zaměstnanci i mimofiremních sportovních akcí?
Letos naše cyklisty ze ZPA Bike Teamu čeká například ČT Author Cup, seriál závodů Kolo pro život a zejména Krkonošská 70, kde v loňské sezóně vystoupali na bronzový stupeň v kategorii firemních týmů. Chystají se také na nově vzniklý závod Šlapu na čáru, který je zavede z Horního Maršova na Pomezní Boudy. Při loňské premiéře se náš kolega Jakub Horák objevil na stupních vítězů.

Podporuje Vaše firma i akce pro širokou veřejnost?
Na začátku jsem zmínila ZPA tours. Po výčtu jednotlivých tour proto nepřekvapí, že jsme se v roce 2016 stali hlavním partnerem Triatlonu Dolce. Tedy závodu, který kombinuje plavání, kolo a běh. Mám radost, že v loňském roce náš tým ve složení Jindřich Král a Daniel Havelka zvítězil v kategorii štafet. V letošním roce můžete společně s námi odstartovat 25. července.

ZPA Smart Energy a.s.
Komenského 821, 541 01 Trutnov
e-mail: zpa@zpa.cz
tel.: +420 499 907 111, fax.: +420 499 907 497
www.zpa.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama