reklama 

Osm tipů, jak vybrat správné sluneční brýle

17.5.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 395
 •• Komerční sdělení

Vědci a lékaři říkají: Pomocí zraku přijímáme až 80 procent všech informací. A zároveň varují: Kdo nechrání oči dostatečně, může si přivodit nevratné změny oční rohovky, sítnice nebo uspíšit šedý zákal. Ale dost strašení. Podle specialistů z Oční optiky Malinský lze těmto zdravotním komplikacím dobře a elegantně předcházet. Volba správných slunečních brýlí uvedená rizika značně eliminuje.

Osm tipů, jak vybrat správné sluneční brýle

1. UV filtr je první, nač bychom se při koupi slunečních brýlí měli zaměřit. „UV A i UV B záření jsou pro zrak velmi nebezpečné. Studie dokonce hovoří o 25 procentech případů kataraktu, tedy šedého zákalu, jejichž původcem je právě UV,“ poukazuje majitel optiky Jiří Malinský. Kvalitní brýle odfiltrují minimálně 98 % záření do vlnové délky 400 nm.

2. Velikost a tvar je jedním z parametrů výběru. V případě slunečních brýlí však nezáleží na nejžhavějších módních trendech, ale takzvaném PLF efektu. Lidský obličej má tu vlastnost, že značná část paprsků k oku přichází ze stran. Změny na vnitřní struktuře oka mohou vzniknout, i když brýle z nosu téměř nesundáte. Pokud nechrání zrak také z boku…

3. Ochrana před vráskami souvisí s předešlým bodem. Jak zdůrazňuje specialista, oční okolí je mimořádně jemné a citlivé. Kdo se chce vyhnout jeho podráždění a předčasné tvorbě vrásek či snad rakovině kůže, měl by vsadit na značkové sluneční brýle s širokými stranicemi.

4. Barevný kontrast a kontury předmětů jsou pro správné vidění zásadní. Od dioptrických brýlí očekáváme jejich zachování automaticky. Není důvod snižovat nároky u brýlí slunečních. „Dejte si pozor na levné plasty z tržnice. Nekvalitní brýle obraz deformují a oči jsou tak velmi namáhány, což může vést například i k dopravní nehodě,“ upozorňuje Jiří Malinský.

5. Odolnost vůči poškrábání by naší pozornosti také neměla uniknout. Odřeniny výrazně zmenšují funkčnost brýlí. Levnější sluneční skla mají UV filtr pouze na vnější straně. Značkové brýle i na vnitřní. „U všech námi nabízených modelů jsme schopni v případě poškození vyměnit sluneční plasty za nové,“ vysvětluje majitel optiky.

6. Barva filtru není pouze věcí vkusu. Populární neony oční lékaři právě nedoporučují - mohou zkreslovat vnímání prostředí. Lépe je dát přednost šedým, hnědým nebo zelenohnědým barvám.

7. Pohodlné nošení si musí každý dobře otestovat. „Brýle bychom na nose skoro neměli vnímat. Nesmí nikde tlačit, ale ani padat. Pokud nakupujete u specialisty, nechejte si upravit nosníky a koncovky,“ radí odborník. Sluneční brýle se totiž mají nosit téměř celý den - pro oči je nebezpečné také rozptýlené nebo odražené světlo. A pyl či prach, kterého je v létě dostatek, našim očím také zrovna neprospívá.

8. Ochotný a zkušený prodejce umí dobře poradit, změřit zrak a navrhnout nejlepší řešení. Specializované oční optiky poskytují na prodávané brýle servis a v případě jejich poškození dokáží zajistit výměnu jednotlivých komponentů. Výroba sluneční brýlí s přesnou dioptrií je samozřejmostí!

Jedna z pohodlných možností, jak chránit své oči, je využití samozabarvovacích brýlových čoček s úpravou Crizal Transition.

Brýle s těmito čočkami se během krátké chvíle zabarví z čiré do sluneční. A nejen to, vrstva Crizal ještě více chrání náš zrak, nejen proti UV paprskům, ale také proti odleskům a modrofialovému světlu, které naše oči velmi vyčerpává.

Brýlové čočky Crizal Transitions jsou více odolné proti prachu, škrábancům, vodě a nečistotám.

Brýle s čočkami Crizal Transition je pohodlné a komplexní adaptivní řešení pro měnící se světelné podmínky za každého počasí.

Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a pro všechny druhy aktivit.

Mezi nejzajímavější novinky na trhu brýlových čoček patří rozšíření barevného portfolia. Dříve byly tyto brýlové čočky dostupné pouze v ikonických barvách hnědá, šedá a zelená. Nyní si zákazníci mohou vybírat i ze Style Colors neboli stylových barev, a to konkrétně Safýr, Ametyst, Jantar a Smaragd.

Díky technologii Eye Protect System mají tyto brýlové čočky až třikrát vyšší ochranu než standartní brýlové čočky. Blokují až 85 procent modrofialového světla.

Brýlové čočky Crizal Transition jsou vhodné do každého typu obruby a jsou dostupné ve všech variantách designu, materiálu a dioptrií.

SPECIÁLNÍ NABÍDKA 1+1
Oční optiky Jiří Malinský

1. K nákupu nových brýlí s brýlovými čočkami Crizal Transitions dostanete pár čirých dioptrických plastů* zdarma.

2. K nákupu nových brýlí s brýlovými čočkami s úpravou Crizal Alizé dostanete pár slunečních plastů* zdarma.

* pár plastů ve stejné dioptrii

Oční optika - Jiří Malinský
Bulharská 139, 541 01 Trutnov
www.optika-malinsky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama