reklama 

Polští dárci krve na Hrádečku uctili památku prezidenta Havla

16.5.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 491

Delegace Klubu dárců krve z polského Boleslawce zavítala do Trutnova a setkala se s členy stejného, ale už zrušeného trutnovského klubu. Hosté od severních sousedů po příjezdu navštívili a se zájmem si prohlédli zdejší transfuzní stanici.

Polští dárci krve na Hrádečku uctili památku prezidenta Havla

„Přijal je lékař Josef Kunčar, který nejen zodpověděl četné dotazy, ale také vyslechl informace o činnosti klubu dárců krve v Polsku,“ prozradil Ivo Trpkovič, člen bývalého Klubu dárců krve Trutnov. Potom se Poláci vypravili na nedaleký Hrádeček, kde u červeného proutěného srdce uctili památku prezidenta Václava Havla a položili tam květiny.


Návštěva polských dárců krve v trutnovské transfuzní stanici.

Dárcovství krve je pro polské návštěvníky samozřejmě prioritou. Tento dobrovolný akt zachraňuje lidské životy. Krev nelze nahradit a je potřeba při úrazech, operacích a léčbě otrav. Jsou na ni závislí třeba lidé s umělou ledvinou nebo se zhoubnými nemocemi.

Podle Trpkoviče si předseda polského Klubu dárců krve Roman Bodak posteskl, že byl v Trutnově Klub dárců krve před několika lety zrušen. To se stalo 30. června 2015 z iniciativy Oblastního spolku Českého červeného kříže v Trutnově.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Ivo Trpkovič

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama