reklama 

Studentský Majáles se promění v hudební oslavu příchodu jara

9.5.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1763

Majáles aneb Studentská oslava příchodu máje, oslava krás studentského života. K této tradici, která byla v době socialismu tabu a vzedmula se v plné síle až v devadesátých letech, se připojují i trutnovské střední školy. Hudební slavnost Trutnovský Majáles 2018 bude zahájena v pátek ve 12.30 hodin, kdy z Jiráskova náměstí vyrazí studenti na majálesový průvod městem.

Studentský Majáles se promění v hudební oslavu příchodu jara

Cíl je na Krakonošově náměstí, kde účastníky čeká pestrý program nejen pro studenty.  „Naplánováno je společné focení, zvolíme také krále a královnu,“ přiblížila majáles organizátorka Veronika Scholzeová. Od 13.20 hodin až do půlnoci se bude konat hudební program. Vystoupí kapely rozmanitých žánrů, jako Sto zvířat, Lety mimo, Tendr, Rizikové Pracoviště, The Black Box, Lost in Hope a MyBand. Celý program zakončí Braindead.

V 16.55 se lze těšit na divadelní představení Základní umělecké školy Trutnov. „Hudební program a drobná představení si také připravili studenti Střední zdravotnické školy a Gymnázia Trutnov. Na místě budou vystaveny obrazy žáků místní ZUŠ,“ doplnila organizátorka Scholzeová. Vstup na Trutnovský Majáles 2018 je volný.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama