reklama 

Dny na horách: zranění lyžaři, pátrání po zbloudilých, opařené dítě i násilí

2.1.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1457

Trutnov – Lyžařská střediska v Krkonoších v uplynulých svátečních i dalších dnech doslova praskaly ve švech. Kromě lyžařů na sjezdovkách přibylo i běžkařů a pěších turistů. S tím však byl spojen prudký nárůst zásahů členů Horské služby.

Dny na horách: zranění lyžaři, pátrání po zbloudilých, opařené dítě i násilí

„Za celý týden jsme absolvovali 185 zásahů nejen na sjezdových tratích,“ uvedl Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše. V šestatřiceti případech musela Horská služba předat zraněné posádkám sanitních vozů Zdravotnické záchranné služby. V průběhu týdne vyrazila také ke dvěma pátráním po zbloudilých osobách. O vánočních svátcích a v dalších dnech zasahovali krkonošští záchranáři hlavně u úrazů lyžařů a snowboardistů, oslavy Silvestra ale přinesly změnu.

„Ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému jsme zasahovali i v horských obcích, a to u případů, které obvykle s naší prací tak nesouvisejí. Všechny zásahy byly v podstatě vyvolány bujarými oslavami konce roku,“ prozradil náčelník Jirsa. Musely se řešit poranění zábavnou pyrotechnikou, pád do potoka nebo řezné rány od skla.

„V jednom případě jsme dokonce museli ošetřit zranění způsobená násilím. Také jsme ošetřovali opařené dvouleté dítě a provedli velmi obtížný transport zraněné ženy z nepřístupného terénu,“ popsal silvestrovské dění Jirsa a dodal, že uplynulý víkend byl, co do počtu zásahů v této sezóně rekordní.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama