reklama 

Pět srdečních zástav za tři hodiny, žena a muž z Trutnovska ji přežili

16.1.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 2579

Trutnov – Krajská záchranka dnes během dopoledne vyjížděla k pěti případům náhlé srdeční zástavy na různých místech kraje. Dvě události se staly v trutnovském regionu. Zatímco ve třech případech byla resuscitace neúspěšná, dva případy z Trutnovska skončily záchranou lidského života.

Pět srdečních zástav za tři hodiny, žena a muž z Trutnovska ji přežili

„Úspěšně obnovit spontánní srdeční činnost se záchranářům povedlo u jednačtyřicetileté ženy na Trutnovsku, kterou po resuscitaci následně převezli do katetrizační laboratoře ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové,“ uvedl mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Ve stejné nemocnici skončil jednasedmdesátiletý muž, kterého ze Dvora Králové po úspěšné resuscitaci transportoval vrtulník Letecké záchranné služby. „Zajímavé je, že tento pacient byl srdeční zástavou stižen při odklízení sněhu, stejně jako muž na Náchodsku a žena na Jičínsku. Ti ale bohužel srdeční zástavu nepřežili,“ dodal mluvčí.

Zároveň  v této souvislosti upozornil, že nemocní, kteří trpí chronickým onemocněním srdce nebo jinými závažnými problémy by měli omezit nebo zcela vynechat fyzicky namáhavé činnosti, kterými odklízení sněhu bezesporu je.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama