reklama 

Rozhodnuto! Třiadvacátou Miss „zdrávka“ 2018 se stala Tereza Kuhnová

31.1.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 3419

Trutnov – Napínavé, pohybové, rušné, veselé… to jsou synonyma, jimiž by se včera ve zcela zaplněném Národním domě dal označit již třiadvacátý ročník soutěžního klání Miss Střední zdravotnické školy. O tento prestižní titul se utkalo deset dívek, ale jak řekla hlavní organizátorka soutěže a vedoucí vychovatelka domova mládeže Iva Kvasničková, vítězka může být jenom jedna.

Rozhodnuto! Třiadvacátou Miss „zdrávka“ 2018 se stala Tereza Kuhnová

Za bouřlivého aplausu porota vyhlásila, že letošní Miss „zdrávky“ je žákyně druhého ročníku, sedmnáctiletá Tereza Kuhnová, která přijíždí do Trutnova nabírat vědomosti z domovské Nové Paky. „Jsem překvapená a velmi šťastná,“ brečela štěstím Terezka ve velmi slušivých společenských červených šatech, s šerpou kolem krku a s kyticí v ruce, když krátce po vyhlášení výsledků přijímala gratulace nadšených spolužáků.

První vicemiss se stala Lenka Fejfarová ze čtvrtého ročníku, kterou zároveň porota určila jako Miss sympatie. Druhou vicemiss a celkově třetí příčku obsadila jedna z nejmladších účastnic, teprve patnáctiletá žákyně prvního ročníku Veronika Kučerová. Po ukončení napínavé soutěže se dívky shromáždily ke společnému fotografování „narušovanému“ četnými fanoušky jednotlivých účastnic. Největší pozornost byla samozřejmě soustředěna na novou vítězku.

Účast vítězky v soutěži byla víceméně náhodná. „Původně jsem se přihlásila proto, aby do soutěže nešla moje kamarádka sama. Ona se ale nakonec nezúčastnila, tak jsem tady zůstala já,“ směje se Terezka, která tvrdí, že připravit se na soutěžní úkoly nebylo nijak těžké. „Jednu scénku jsem si připravovala teprve den před tím a druhou asi před týdnem,“ uvedla letošní miss a prozradila, že nic podobného ještě nikdy neabsolvovala.

„Když jsem viděla kamarádku vedle, jak se rozbrečela, tak to byl můj konec a brečela jsem taky,“  reaguje na svůj triumf a nečekanou slávu Terezka. „Nikoho z rodiny jsem tady neměla, protože bydlím v Nové Pace. Hned, jak to tady skončí, zavolám rodičům a tu novinu jim oznámím. Myslím si ale, že na mě budou pyšní,“ dodala Miss Střední zdravotnické školy 2018. Ještě než došlo k vyhlášení výsledků, předcházely tomu soutěžní disciplíny, které bedlivým okem sledovala porota v čele s ředitelem školy Romanem Háskem.

„Tematicky se nesla na vlně velice populární televizní hudební show Tvoje tvář má známý hlas.  Desítka studentek školy musela splnit čtyři soutěžní disciplíny, které se vhodně propojily s těmi tradičními missáckými,“ řekla organizátorka Kvasničková. Podtituly názvu tématu byly hlas, volný čas, sexy pas a krásný vlas. V první disciplíně dívky většinou vsadily na pohyb, tanec, to vše doprovázené hudbou a zpěvem domácích i světových interpretů.

Při druhé dominovaly nápaditost, vtip a pestré kostýmy, některé z dívek uplatnily i svůj herecký talent. Žáci školy v hledišti jistě nezapomenou na jízdu tak zvané „blbé blondýny“, která se v samozřejmé touze po přepychu a penězích vydala do banky s pistolí. Pak se pochlubila, že byla večer v hlavních zprávách na jednom známém televizním kanále. Výborná byla scénka vítězky vábící v lesáckém stejnokroji jeleny.

Velký úspěch měla třetí, plavková disciplína, která pobavila originalitou a choreografií na populární píseň Ewy Farné Mám boky jako skříň.V závěru do zaplněného sálu z pódia letěly nejenom bonbóny, ale také dámské spodní prádlo rozmanitých velikostí. Čtvrtá disciplína nabídla přehlídku společenských šatů, které se vhodně propojily s krásou vlasů a účesů. „Celá Miss představila skutečně mnoho tváří a myslím, že všechny hodně pobavila,“ pochvalovala si Iva Kvasničková. Součástí programu byla i pěvecká vystoupení studentek Hany Lánové a Sáry Mertlíkové. Svůj hudební talent předvedla patnáctiletá klavíristka, studentka trutnovského gymnázia Michaela Radová.

V průběhu soutěže ocenil ředitel Hásek žáky školy, kteří pololetí prošli s vyznamenáním a také ty, co se aktivně účastnili při různých sbírkách a charitativních akcích.  „Bylo skvělé, jak reagovalo publikum. Bylo nabité pozitivní energií a všechny vystupující ocenilo hlasitými potlesky a dobrou náladou, která jistě zpříjemnila den čekání na pololetní vysvědčení,“ pochvalovala si hlavní organizátorka tradiční soutěže.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama