reklama 

Volební finále! O senátorské křeslo se „poperou“ Jan Sobotka a Jiří Hlavatý

11.1.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1429

Trutnov – Doplňující volby do Senátu spějí do svého finále a rozuzlení. Z původně devíti kandidátů do druhého kola, které se zítra a v sobotu uskuteční ve volebním obvodu 39 v trutnovském a částečně náchodském regionu, postoupili dva kandidáti.

Volební finále! O senátorské křeslo se „poperou“ Jan Sobotka a Jiří Hlavatý

Starosta Vrchlabí Jan Sobotka (56 let - STAN), který v prvním kole získal 33,51 procent hlasů, a majitel textilní firmy Juta ve Dvoře Králové Jiří Hlavatý (69 let - ANO) s 25,21 procenta. Volební účast v prvním kole byla poměrně slabá, k urnám se dostavilo 22,9 procenta, odevzdáno bylo 22 718 platných hlasů.

O tomto víkendu se tedy rozhodne, kdo z této dvojice usedne do senátorského křesla. A jak vidí své šance oba kandidáti? O tom se rozpovídali v rozhovoru pro Trutnovinky.

Považujete postup do druhého kola doplňujících senátních voleb za úspěch?
Jan Sobotka:
Rozhodně ano. Už jsem to zkoušel v roce 2008, takže vím, co to znamená dostat se do druhého kola. Velmi si toho vážím.
Jiří Hlavatý: Po kampani, která proti mně byla rozpoutána, a masáži mých voličů, to určitě považuji za úspěch. Kampaň byla a stále pokračuje. Bohužel i ze strany pana starosty Trutnova Ivana Adamce. Mám tím na mysli jeho nedávné vyjádření na webu Trutnovinek s titulkem Podpořme opravdu toho, za koho se nebudeme muset stydět. Mě se to osobně hluboce dotklo. Pokud mě chtěl urazit, tak se mu to povedlo. Já bych si určitě nedovolil o někom tak hanlivě se vyjadřovat. K ničemu podobnému bych se nesnížil, je to pro mě nepřijatelné.

Jak s odstupem jednoho týdne vidíte vaše volební šance?
Jan Sobotka:
Protože mám rád sport, tak vím, že pokud není člověk v cíli, není rozhodnuto. Proto si s určitou pokorou myslím, že ty šance jsou naprosto vyrovnané. Považuji to padesát na padesát, je to zcela otevřené.
Jiří Hlavatý: Doufám, že moje šance jsou stále ještě slušné. Byl bych rád, kdyby se moji fanoušci, kteří mi v prvním kole nedali hlas, ke mně zase vrátili.


Kandidát do Senátu Jan Sobotka (STAN), starosta Vrchlabí.

Anketa

Koho chcete za senátora?

odpovědí celkem 198

Cítíte před víkendovými volbami napětí, nervozitu nebo jste naopak klidný?
Jan Sobotka: Domnívám se, že člověk tu nervozitu úplně nemůže vytěsnit. Ona ale přichází až tak v sobotu po poledni před sčítáním hlasů. Je to ale stejné, jako s každými jinými volbami. Uvidím, co to se mnou v sobotu odpoledne udělá. V tuto chvíli žádnou extrémní nervozitu necítím. I když by to nedopadlo, přestože jsem pro úspěch udělal maximum, můj svět se nezmění ani nezhroutí.
Jiří Hlavatý: Za těch více než pětadvacet let co podnikám, jsem zvyklý být neustále ve stresu, v napětí a pod tlakem. Jsem také zvyklý na velkou odpovědnost, kterou mám. Toto období před volbami pro mě není naprosto nic neobvyklého. Žádné napětí tedy necítím.  

Co budete dělat v průběhu voleb?
Jan Sobotka:
V pátek jdu normálně do práce, úkolů mám dost, a v sobotu ráno bych si šel rád zalyžovat.
Jiří Hlavatý: Ještě v první dni voleb budu v Německu, kde připravujeme velký kontrakt a budeme tam jednat s našimi zákazníky. Takže na začátku voleb budu na cestách.


Kandidát do Senátu Jiří Hlavatý (ANO), majitel firmy Juta Dvůr Králové.

Je pro vás protikandidát silným soupeřem? V čem hlavně?
Jan Sobotka: Je to velmi silný soupeř. Je to významný a úspěšný regionální zaměstnavatel, v tom je podle mě jeho největší síla.
Jiří Hlavatý: Už jenom tím, že pan Sobotka dělá řadu let starostu Vrchlabí, je tam oblíbený, působí ve významném regionu, má mnoho kontaktů na své kolegy, je určitě silným soupeřem. Jsem ale moc rád, že jsme vždy měli korektní vztahy, které tou volební kampaní nebyly vůbec narušeny.

Co byste vzkázal voličům?
Jan Sobotka:
Byl bych moc rád, aby si našli trochu času, přišli k volbám, pokud budou chtít, a rozhodli se jakkoli.
Jiří Hlavatý: Přijďte v co největším počtu a volte mě. Budete mít ve mně velkou oporu. Jako usiluji o to, aby Juta byla úspěšná firma, tak jako senátor budu usilovat o to, aby byl úspěšný celý náš region a lépe se nám v něm žilo.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama