reklama 

Betlémy, symboly Vánoc, se zabydlí v prostoru Staré radnice

29.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 380

Vánoce, o kterých se zpravidla říká, že jsou to nejkrásnější svátky v roce, se nezadržitelně blíží. A co by to bylo za svátky, kdyby při nich chyběl nějaký ten betlém, tedy zobrazení scény narození Ježíše Krista. V souladu s tradicí pořádá Středisko volného času Trutnov výstavu betlémů, která bude zahájena vernisáží zítra v 9 hodin ve Staré radnici.

Betlémy, symboly Vánoc, se zabydlí v prostoru Staré radnice

Návštěvníci si za zvuku vánočních koled mohou prohlédnout desítky těchto symbolů Vánoc různého stáří a vytvořených z rozmanitých materiálů, například keramické, papírové, textilní, cínové, dřevěné, sádrové či skříňové betlémy. Mezi nejzajímavější exponáty patří nejen svou rozlohou, ale také kvalitou zpracování velký dřevěný betlém novopackého řezbáře Ladislava Dvorského.

„Jeho betlémský výjev s dominantami Nové Paky a chaloupkami z Podkrkonoší obsahuje přes šedesát postaviček s řadou krkonošských profesí a řemesel,“ nastínila Šárka Rotterová z pořádajícího Střediska volného času. Další zajímavostí jistě bude část soukromé sbírky sběratele a výrobce papírových betlémů Miroslava Hykyše z Velešic.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama