reklama 

Dotkli jste se křídel? Kolemjdoucí si mohli pohladit dravé ptáky

16.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1241

Nečekaná a atraktivní podívaná včera odpoledne čekala na obyvatele Trutnova, kteří šli přes Krakonošovo náměstí kolem Staré radnice do Horské ulice. Na bidýlku vedle sebe seděli draví ptáci, které si mohli kolemjdoucí pohladit a dotknout se tak jejich křídel.

Dotkli jste se křídel? Kolemjdoucí si mohli pohladit dravé ptáky

Dotkni se křídel je iniciativa kolektivu lidí z Horních Vernéřovic, pro které je myslivost, lovecká kynologie, sokolnicví a vše s tím spojené srdeční záležitostí. A zabralo to. Chodci se zastavovali a nadšené byly zejména děti. „Mohla jsem si pohladit tady toho ptáka a bylo to hezké,“ popisuje svůj pocit z dotyku peří velkého výra malá Kateřina z Trutnova.

„Jedním ze základních smyslů patřících nám lidem je hmat. Smysl, který je pro nás nepostradatelný a velice důležitý. Lidé postižení slepotou se bez něj vůbec neobejdou. Můžeme samozřejmě pro představu popsat například složení peří, jeho hebkost a barvu. Nedokážeme však popsat ten pocit, co cítíme hmatem, aniž bychom se ho nedotkli. Pokud je dotek přímý a intenzivní, zůstane nám na věky v mysli,“ představují autoři programu.

Jeho kouzlo podle nich spočívá v přímém kontaktu s letmými doteky dravců. „Jen tak si uchováme vzpomínku stále čerstvou,“ dodávají. A zájem dotknout se nejen výra, ale také třeba sovy, káněte, raroha, poštolky či sokola byl velký.

„Je to zvláštní pocit. Ze začátku jsem měla trochu obavy, ale nakonec to byl hezký zážitek. Myslím, že je to prospěšná aktivita,“ prozradila Kamila Cejnová z Trutnova. Zájemci se navíc mohli dozvědět něco ze života dravých ptáků a získali informace o jejich zvycích a schopnostech.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnvinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama