reklama 

Hindráková se vrátila do Afriky a napsala knihu o dítěti ulice

26.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 501

Spisovatelka Hana Hindráková je plodná autorka pocházející z Trutnova. Její opusy jsou čtivé, napínavé a v posledních letech zavádějí čtenáře na africký kontinent. K vydání připravila už devátou samostatnou knihu nazvanou Nezlomný, skutečný příběh plný bolesti, strachu, vzdoru a odhodlání.

Hindráková se vrátila do Afriky a napsala knihu o dítěti ulice

Kniha, jejíž děj se opět odehrává v Africe, vypráví příběh dítěte ulice Josepha „Njora“ Njorogeho. Ten byl v sedmi letech donucen opustit matku, protože byla závislá na alkoholu, týrala ho a místo jídla mu dávala pivo. Začal žebrat, ale brzy mu nezbylo nic jiného než krást. Dostal se do dětského gangu, kde zažil znásilnění i lynčování. Odpoutat se od lidského dna je pro něj nesnadné.

S hlavním hrdinou své knihy se spisovatelka seznámila minulý rok přes internet, když se snažila získat detailní informace o osudu keňských dětí ulice. „Joseph působil jako ředitel centra pro děti ulice a byl velmi nápomocný. Vyplnil mi s dětmi na ulici dotazníky, abych měla co nejpřesnější informace k vytváření charakterů postav,“ říká.

V lednu letošního roku Hindráková navštívila Keňu pošesté Keňu a setkala se s Josephem Njorogem osobně. „Jakmile mi odvyprávěl svůj příběh, hned jsem věděla, že ho chci napsat. Joseph je skvělý člověk, který si prošel něčím, co si vůbec nedovedeme představit. Přesto mu zůstal pozitivní náhled na život,“ uvedla spisovatelka s trutnovskými kořeny.

KNIHY HANY HINDRÁKOVÉ O AFRICE A CESTOPISY Z CELÉHO SVĚTA

Nezlomný (2018)

Smrtící byznys (2017)

Lovci lebek (s Jiřím Johánkem, 2016)

Očarovaná (2015)

Dobrovolnice (2014)

Karibu Keňa (2013)

Děti nikoho (2012)

V zemi ptáka kiwi (2012)

Na konci světa (2011)

V nitru skotské divočiny (2011)

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hany Hindrálové

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama