reklama 

Holýma rukama odchytili 25 pelikánů, jednoho na koupališti

1.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 853

V dobrodružnou akci se včera proměnil odchyt pelikánů v Safari Parku ve Dvoře Králové. Honu na pětadvacet opeřenců se zúčastnily dvě desítky ošetřovatelů a zoologů. Do akce se jako každý rok zapojili i pracovníci v neoprenech a na člunech.

Holýma rukama odchytili 25 pelikánů, jednoho na koupališti

„Zatímco většinu ptáků jsme pochytali na břehu během chvíle, dvěma pelikánům kadeřavým se ven z vody nechtělo. Naháněli jsme je tak na člunech přes půl hodiny. Nakonec jsme oba lapili do sítě,“ říká zoolog Michal Podhrázský, pro kterého je letošní odchyt už osmý ve dvorském safari parku.

Finále odchytu ošetřovatelům zpestřila jedna ze samic. „Dohnali jsme ji až na městském koupališti, kam se jí podařilo přelétnout. Koupaliště se nachází v těsné blízkosti safari parku a jeho pracovníci nám o nezvaném návštěvníkovi předali okamžitě zprávu. Odchyt se tak protáhl na více než dvě hodiny,“ uvedl zoolog.

 

Na zimoviště bylo během včerejška přesunuto deset bílých, osm kadeřavých a sedm afrických pelikánů. Ptáci tam stráví celou zimu, během které zahnízdí a vyvedou mláďata. „Odchyt provádíme pravidelně každý podzim a vždy postupujeme podle osvědčeného systému. Ptáky vyženeme z rybníků ven, zamezíme jim přístup zpět k vodě a na břehu je pochytáme,“ dodal Podhrázský.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Simona Jiřičková

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama