reklama 

Na ustavujícím veřejném zasedání vznikne nové vedení města, rada i zastupitelstvo

4.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1452

Den D je tady. V malém sále Městského úřadu v Trutnově se zítra od 16 hodin bude konat veřejné ustavující zasedání zastupitelstva města, které na příští čtyři roky v souladu s výsledky nedávných komunálních voleb určí nejen nové vedení města, ale i její radu a zastupitelstvo.

Na ustavujícím veřejném zasedání vznikne nové vedení města, rada i zastupitelstvo

Podle rozhodnutí trutnovských voličů v šestatřiceti okrscích v Trutnově se vítězem voleb, stejně jako v minulých komunálních volbách, stala ODS v čele s jejím lídrem a starostou města Ivanem Adamcem. Tato strana dostala od voličů 29,67 procenta platných hlasů a získala dvanáct mandátů v zastupitelstvu, což je o dva více než při minulých volbách.

V této souvislosti je pravděpodobné, že se Adamec, který od voličů získal nejvíc, 4027 hlasů, opět stane starostou města s tím, že by tuto funkci zastával už šesté volební období. Kromě toho budou rovněž zvoleni dva místostarostové. Na základě koaličních jednání by toto křeslo měl obhájit Tomáš Hendrych z Volby pro město a premiérově se druhým místostarostou stane Tomáš Eichler z Pirátů a nezávislých.

Na zastupitelstvu bude také určena jedenáctičlenná rada a třiatřicetičlenné zastupitelstvo. Nejvíce – dvanáct mandátů bude mít vítězná ODS, šest druhé hnutí ANO 2011, které však bude v opozici, dále čtyři Piráti, stejný počet členů bude mít sdružení Žít v Trutnově, trojice z Volby pro město, po dvou zástupcích Sdružení pro Trutnov a KSČM.

V programu ustavujícího zastupitelstva bude rovněž zřízení finančního a kontrolního výboru, volba jejich předsedů a členů, určení oddávajících a stanovení odměn za výkon funkcí neuvolněným členům zastupitelstva města. Už teď je jasné, že novou koalici vedenou ODS doplní Piráti a nezávislí, Volba pro město a Sdružení pro Trutnov.  

NOVÍ ZASTUPITELÉ V TRUTNOVĚ NA PŘÍŠTÍ ČTYŘLETÉ OBDOBÍ 

ODS: Ivan Adamec, Michal Rosa, Michal Šubrt, Libor Kasík, Pavel Káňa, Lucie Špetlová, Josef Kochan, Radek Horák, Vladislav Sauer, Jiří Paták, Petr Gaisler, Jiří David

ANO 2011: Zdeněk Jaďuď, Petr Luhan, Ivana Duffová, Petr Ondráško, Milan Kout, Antonín Vajcík

Piráti a nezávislí: Martin Jiránek, Tomáš Eichler, Martina Vágner – Dostálová, Ondřej Čalovka

Žít v Trutnově: Robert Fajfr, Jaroslav Andrle, Petr Sobotka, Václav Javůrek

Volba pro město: Tomáš Hendrych, Petr Skokan, Petr Přívratský

Sdružení pro Trutnov: Petr Horčička, Milan Lhoták

KSČM: Iva Řezníčková, Zdeněk Ondráček

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama