reklama 

Národní potravinová sbírka pomáhá potřebným

7.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 756

Jedna z nejvýznamnějších charitativních akcí - Národní potravinová sbírka - proběhne tuto sobotu od 8 do 18 hodin ve více jak 680 prodejnách po celé České republice. Zde může každý z nás nakoupit a následně darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží. V Trutnově se sbírka uskuteční popáté, stejně jako loni v Tescu, Penny marketu (Horská 92, blíže Zelence) a Bille.

Národní potravinová sbírka pomáhá potřebným

V roce 2014 se nashromáždilo 1,1 tuny jídla, v roce 2015 - 1,5 tuny, v roce 2016 - 1,2 tuny a v loňském roce rekordních dvě tuny zboží, z toho 1848,78 kg potravin a poprvé také 217,81 kg drogistického zboží. Vše pak putovalo do potravinového skladu Oblastní charity Trutnov.

Odtud potraviny přerozdělují například matkám samoživitelkám, lidem v azylových domech, seniorům a dalším potřebným na Trutnovsku.

Na webových stránkách projektu www.narodnipotravinovasbirka.cz lze najít i tipy na vhodné potraviny nebo drogistické zboží, které darovat. Jde například o konzervy všeho druhu, instantní polévky, mouka, cukr, luštěniny, těstoviny, rýže, krupička, cereálie, dětské výživy, cukrovinky pro děti (čokolády, bonbony), trvanlivé uzeniny, prací prášky, sprchová mýdla, hygienické vložky a dětské pleny.

Do Národní potravinové sbírky se podle říjnového průzkumu agentury IPSOS chystá zapojit téměř polovina Čechů. Uděláte i vy dobrý skutek a pomůžete těm, kteří jsou na pokraji hmotné nouze?

(mvd, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama