reklama 

Stezka korunami stromů Krkonoše získala titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

28.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 739

Celkem třináct objektů se letos ucházelo o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje v patnáctém ročníku tohoto klání. Trutnovský region se může pochlubit ziskem tohoto prestižního ocenění, které bylo adresováno nedávné novince, Stezce korunami stromů Krkonoše na úpatí Černé hory v Janských Lázních.

Stezka korunami stromů Krkonoše získala titul Stavba roku Královéhradeckého kraje

Druhým držitelem titulu je stavba Petrof gallery v Hradci Králové. Kromě toho čestné uznání patří kromě jiných rovněž revitalizované železniční trati Trutnov – Teplice nad Metují. „Pozoruhodné a originální svým architektonickým pojetím a technickým provedením, skvěle začleněné do okolního prostředí,“ okomentoval zisk titulů krajský hejtman Jiří Štěpán.

Stezka korunami stromů Krkonoše byla slavnostně otevřena 2. července minulého roku. Je dlouhá 1300 metrů a vysoká včetně vyhlídkové věže 45 metrů. Její součástí jsou tři didaktické stanice a stejný počet adrenalinových prvků. Unikátní stavební řešení nabízí poznání i podzemí lesa. Jde o nový koncept prohlídek pro dospělé a děti s novátorskou interpretací přírodního bohatství. Stezka s celoročním provozem je po celé své délce bezbariérová.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama