reklama 

VIDEO: Šifra mistra Spiegela

3.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 393

Podkrkonoší je zvláštní kraj - plný pověstí, záhad a zapomenutých příběhů lidí, které musíme znovu objevit. Jeden takový se skrývá i v domě se dvěma hady ve štítě na trutnovském náměstí. Kdo byl jeho majitel? Viděl do budoucnosti? Co skrývají symboly v jeho hrobce?

Viděli jste už dokument, který členové sdružení Trutnov - město draka natočili o trutnovském lékárníkovi Heinrichu Spiegelovi? Ten měl lékárnu v domě číslo 23 na dnešním Krakonošově náměstí, kde v současné době sídlí Česká pojišťovna.

Tento muž, který se narodil v roce 1873, se po studiu farmacie v roce 1902 usadil v Trutnově. Do zmíněného domu číslo 23 se přestěhoval v roce 1909. V následujících desetiletích se aktivně zapojuje do místní politiky a společenského života. V roce 1917 byl členem městské rady a o dva roky později se stává členem obecního zastupitelstva. V roce 1919 kandidoval dokonce na starostu.

Desetiminutový dokument, který vyrobila produkce Špetla Film a byl zveřejněn před pár dny na YouTube kanálu, však reflektuje z badatelského hlediska i jinou než životopisnou zajímavost, a tou je hrobka na trutnovském hřbitově, kterou Spiegel pravděpodobně navrhnul a kde jsou pochovány jeho obě manželky. 

redakce@trutnovinky.cz

reklama