reklama 

Vítězové mezi malými firmami si z Uffa odnesou prestižního Trutnovského draka

8.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 568

Slavnostním galavečerem v trutnovském Uffo zítra večer vyvrcholí letošní soutěž Trutnovský drak, která je určena živnostníkům a menším firmám do 50 zaměstnanců z oblasti Trutnovska. Od května se mohly do klání firmy přihlašovat a nyní budou představeni tři nejlepší kandidáti a vyhlášeni vítězové.

Vítězové mezi malými firmami si z Uffa odnesou prestižního Trutnovského draka

Hlavními sponzory jsou zdejší velké firmy, jejichž majitelé by rádi podpořili růst menších firem a tedy i růst ekonomiky ve městě. Pořadateli jsou Centrum inovací a podnikání Trutnov (CIPTU), město Trutnov, Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a Trutnovinky, jako hlavní mediální partner. „Naší vizí je vytvářet společně stabilní podnikatelskou komunitu. Chceme vytvářet prostředí spolupráce, nikoliv konkurence,“ uvedli organizátoři.

 

Malí až střední podnikatelé a živnostníci soutěžili v několika kategoriích. Nejlepší kavárna, restaurace, bar, hotel, Nejlepší kamenný obchod, dále Nejlepší propagace a firemní marketing, Nejlepší řemeslník a výrobce a Nejlepší inovace ve firmě. Kromě toho byly vyhlášeny kategorie nominované městem Trutnov a Krajskou hospodářskou komorou, které zahrnují česko-polskou spolupráci - Nejlepší osobnost a Nejlepší firma.

Cenu v roce 2014 vytvořil uznávaný sochař, keramik a designér Milan Kout. „Vznikla z ušlechtilého francouzského porcelánu, stojí na skleněném podstavci a je slepená ze dvou částí. Perforace symbolizuje dračí šupiny. Průhlednost draka upozorňuje na jeho vzletnost,“ prozradil autor. Drak je vyrobený způsobem, který Kouta proslavil ve světě - technikou performativní průhledné keramiky.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv CIPTU

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama