reklama 

Vzkaz podnikatelům: Hledejme cesty, jak se doplňovat a podporovat

10.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 579

Situace v malém podnikání v České republice podle organizátora soutěže Trutnovský drak Martina Jiránka z CIPTU není ideální, a proto byl rád, že se povedlo uspořádat nejen slavnostní galavečer, ale celou soutěž, která může podpořit místní podnikatele, maloobchodníky, řemeslníky, výrobce, producenty. „Doufám, že tato akce ukáže i Trutnovákům, že je potřeba místní podnikatele víc podpořit, víc k nim chodit nakupovat a díky tomu bude Trutnov bohatší město,“ nechal se slyšet trutnovský politik, analytik a marketingový specialista.

Vzkaz podnikatelům: Hledejme cesty, jak se doplňovat a podporovat

Jak jste si užil slavnostní galavečer?
Večer jsem si moc užil. Byl jsem samozřejmě ohromně nervózní, aby to všechno klaplo, protože ta konkurence ve Świdnici, kde podstatně déle pořádají Świdnického Gryfa, je veliká. Polskou soutěží jsme se nechali inspirovat, ale na druhou stranu si myslím, že v mnoha ohledech jsme jejich vyhlášení překonali, a to vzhledem k tomu, že jsme takovýto večer dělali poprvé.

Čím bylo vyhlášení v Trutnově lepší?
Myslím, že jsme měli skvělou moderátorku, která nás večerem bezvadně provedla. Myslím, že jsme to měli svižnější. Kulturní vložky byly zajímavé, i když Poláci je mají také velmi dobré, ale ty naše se mi víc líbily. Velký rozdíl jsem viděl ve videích. Oni promítají také videa, ale naše mi přišla jednoznačně lepší. Byla lépe zpracovaná a firmy se v nich lépe představily, cítil jsem z toho větší emoce. Zvláště když vezmeme v potaz, že ta videa zabrala velkou část večera.

Co říkáte na samotný průběh celé soutěže?
Podle mě jsme hlavně udělali dobře, že jsme výběr restaurací a obchodů nechali také na lidech. Opravdu tím, že 500 lidí mělo nějaký názor a vybralo si, tak už to pro nás, jako porotu, byl celkem jasný signál. I když ani potom nebyl ten výběr zdaleka jednoduchý a někdy jsme se přitom i trošku pohádali. Řekli jsme si k tomu ale jasné argumenty a skutečně si myslím, že jsme vybrali ty nejlepší.

Jak vidíte příští ročník Trutnovského draka?
Doufám, že příští ročník bude. Samozřejmě si vezmeme zpětnou vazbu z letošního večera. Zkusíme trošku upravit kategorie, aby byly více vypovídající. Letos jsme to dali takhle poprvé na zkoušku, protože třeba Poláci ani takovéto kategorie nemají. Tam mají velký rozdíl v tom, že soutěží úplně všechny firmy najednou. Třeba firma o 500 zaměstnancích proti jednomu řemeslníkovi. Tím, že my jsme to omezili do těch padesáti zaměstnanců a soutěží u nás opravdu malí podnikatelé, má Trutnovský drak úplně jinou myšlenku.

Co byste vzkázal trutnovským podnikatelům?
To bych tady mohl mluvit klidně hodinu a měl bych jim stále co říct. Ale ve stručnosti. Využijme i této soutěže Trutnovský drak k tomu, abychom spolu více mluvili, kooperovali a méně si konkurovali. Vím, že základní konkurence tady vždycky bude, ale důležité je do Trutnova přitáhnout více lidí, více turistů, čímž budou moci vydělat všichni. A to dokážeme tím, když dokážeme dobře spolupracovat v rámci podnikatelů. Hledejme cesty, jak se doplňovat a podporovat a ne se jen soustředit na to, že tamten Franta má něco a tamten Tonda zase něco jiného.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama