reklama 

Zkušenost pracovnice banky s léčebnou přinesla Vesně 157 tisíc

29.11.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1770
 •• Komerční sdělení

Před čtyřmi lety její dcera vážně onemocněla, měla zánět mozku. Potom ji Jitka Smutná, pracovnice společnosti MONETA Money Bank, přivezla do Dětské léčebny Vesna v Janských Lázních. Nadstandardní služby a přístup personálu byly spouštěčem její žádosti, aby banka poskytla Vesně 157 tisíc korun na nákup přístroje KRIOPOL R ver3, který chladem léčí revmatická a pohybová onemocnění, úrazy, otoky či popáleniny.

Zkušenost pracovnice banky s léčebnou přinesla Vesně 157 tisíc

„S dcerou jsme do Vesny po její vážné nemoci jezdily každý rok. Díky zdejšímu pobytu je na tom tak dobře, že je nyní bez obtíží. Chtěli jsme Vesně pomoci, aby i ostatní děti měly terapeutické a rehabilitační zařízení, aby se jejich zdravotní stav zlepšoval, jako mojí dceři,“ vysvětlila Smutná svůj krok k žádosti o finanční grant.

Program pomoci bankovní instituce je postaven na žádostech, které podávají její zaměstnanci. Tento rok přišlo asi dvacet žádostí, což zapůsobilo nejen na grantovou komisi, ale i na vedení banky, která se rozhodla všechny projekty podpořit v celkové částce 4,5 miliónu korun. Z této sumy právě 157 tisíc putovalo prostřednictvím šeku do Vesny.

Kromě toho zástupci banky přivezli zcela zaplněným automobilem Ford Tranzit hračky a hry, které k tomuto účelu ze svých domácností dali léčebně k dispozici zaměstnanci bankovního ústavu. „Ty by mohly sloužit nejen ke hře, ale také k terapii,“ dodala Smutná. Finanční dar na nákup přístroje si pochvaluje primář dětské léčebny Jan Podojil.

„Jakákoliv pomoc pro naši léčebnu je velkým přínosem a obohacením. Máme sice spoustu přístrojů, ale tento jsme nikdy neměli a je pro nás novinkou. Také máme radost z hraček, jež mimo jiné slouží jako psychologická podpora pro děti,“ řekl primář, který považuje za velmi cennou osobní zkušenost pracovnice banky s Vesnou, kde pobývala její dcera. „Jsme vděční, že podala žádost o finanční příspěvek, který jsme od banky dostali,“ poznamenal Podojil.

Léčebna Vesna v Janských Lázních má sedm lůžkových oddělení rozdělených podle rozsahu motorického postižení dětí. Jsou plně zařízena pro příjem pacientů i s nejtěžšími poruchami hybnosti, je zde základní a mateřská škola, kino, tělocvična a venkovní hřiště s herními prvky. Součástí balneoprovozu je moderní termální bazén se zvedacím dnem a bazének pro batolata.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Pavel Křivka

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama