reklama 

A je to tady! Na Krakonošově náměstí se rozzáří vánoční strom

1.12.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 3166
 • komentářů 1

Každoroční slavnost rozsvícení vánočního stromu je už jen otázkou hodin. Zítra při první adventní neděli se úderem 17. hodiny rozzáří na Krakonošově náměstí v Trutnově. Tuto událost si stejně jako v minulosti nenechají ujít tisíce obyvatel města, aby u tohoto symbolu byli svědky nadcházejícího adventního času, který vyvrcholí vánočními svátky.

A je to tady! Na Krakonošově náměstí se rozzáří vánoční strom

„Když si vzpomenu na to první setkání, které jsme na Krakonošově náměstí v této souvislosti dělali, tak se nás sešlo padesát lidí pod sochou císaře Josefa II. a ani jsme neměli ozvučení. Když na tuto akci přijdete nyní, tak zjistíte, že na náměstí se pohybuje zhruba tři až pět tisíc lidí. Doufám, že tomu tak bude i letos. Jsem rád, že tato tradice v Trutnově tak zdomácněla,“ řekl včera při vernisáži výstavy betlémů ve Staré radnici starosta Ivan Adamec.

V souvislosti s programem, který rozsvícení vánočního stromu předchází, lze také zavítat na tuto výstavu, kde je k vidění zhruba 80 betlémů různého stáří, vyrobených z rozmanitých materiálů. Kromě toho budou od 14.30 hodin otevřeny prodejní stánky, kde budou zájemcům nabízeny nejen občerstvení, ale také hojnost adventního zboží.

Nebude chybět ani doprovodný kulturní program, který vypukne v 15.30 hodin. Jeho součástí budou andělé a dárky, hudební vystoupení přípravného sboru Základní umělecké školy v Trutnově s hudebním doprovodem kapely Sansaband a smíšeného pěveckého sboru Chorea Corcontica. A pak už zimní šero prosvítí letošní vánoční strom.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek   

Diskuse

2.12.2018 Jiri Klas
Na kolik finančně přišla akce ?

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama