reklama 

Nadační fond oblastní nemocnice dostane skoro jeden milion korun

7.12.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 404

Zastupitelé kraje rozhodli, že budou finančně podpořeny nadační fondy, které existují v jeho třech nemocnicích. Mezi ně patří i Oblastní nemocnice v Trutnově. V této souvislosti bude uvolněno celkem pět milionů korun. Z této částky putuje 960 tisíc do Trutnova. Tyto prostředky by měly být využity zejména na motivační stipendia pro studenty zdravotnických škol.

Nadační fond oblastní nemocnice dostane skoro jeden milion korun

„Zastupitelstvem schválené částky vycházejí z aktuálního nedostatku personálu v jednotlivých krajských nemocnicích,“ uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar. V současné době chybí v krajských nemocnicích sto zdravotních sester. O stipendia budou moci žádat studenti středních a vyšších odborných zdravotnických škol a absolventi vysokých škol v oborech všeobecná, praktická i dětská sestra a fyzioterapie či porodní asistentka.  Studenti by mohli jednorázově získat příspěvek na studia 60 až 80 tisíc korun.

Podmínkou bude, že se po úspěšném ukončení studia zavážou v nemocnicích pracovat po dobu minimálně tří let. Podobný stipendijní program se nám již velmi osvědčil pro motivování čerstvých absolventů lékařských fakult. Podařilo se nám takto získat již 50 lékařů, dalších 40 se nám přihlásilo letos. Nyní chceme podobnou cestou oslovit i nelékařské zdravotnické pracovníky,“ dodal náměstek.

(hyš, tz)
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama