reklama 

Po dvaceti letech vyrazí víkendové vlaky z Hradce přes Trutnov do Svobody a zpět

7.12.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 2297

Železniční regionální dopravu čekají v příštím roce důležité změny. Zahrnuty budou v novém jízdním řádu, který začne platit už v neděli. K těm nejvýznamnějším bude patřit obnovení přímých víkendových vlaků z Hradce Králové přes Trutnov do Svoboda nad Úpou. „Toto přímé spojení bude obnoveno po více než dvaceti letech,“ uvedla Gabriela Novotná z tiskové oddělení Českých drah.

Po dvaceti letech vyrazí víkendové vlaky z Hradce přes Trutnov do Svobody a zpět

Z Hradce do Svobody pojedou přímo spěšné vlaky nazvané Krkonoše a Černá Hora v 9.03 a v 15.03 hodin, opačně ze Svobody v 11.20 a v 17.17 hodin. Kromě toho bude v pracovní dny zaveden další spěšný vlak z Trutnova do Hradce Králové, který bude jezdit denně v 17.41 hodin. O víkendu bude navíc doplněno rychlíkové spojení do Hradce Králové a Prahy.

Posílena bude rovněž rekreační doprava do oblasti Adršpašských skal. „Na trati Trutnov – Teplice nad Metují bude doplněno několik spojů s důrazem na letní sezónu,“ potvrdila Novotná. Vlaky s odjezdy z Trutnova v 11.25 a Teplic nad Metují v 11.31 pojedou denně i v září. Celkem bude v novém období v kraji zavedeno 711 tras regionálních vlaků. V pracovní den bude vypraveno 633, v sobotu 478 a v neděli 489 vlaků.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama