reklama 

V Trutnově se netradičně rozsvítil vánoční strom, lidé z toho byli nadšeni

3.12.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 4357

Wauu! Zapomeňte na klasické odpočítávání, Trutnov letos rozsvítil vánoční strom ve velkém stylu. Takže ten, kdo první adventní neděli dorazil na Krakonošovo náměstí, vracel se domů obohacen o hezký kulturní zážitek.

V Trutnově se netradičně rozsvítil vánoční strom, lidé z toho byli nadšeni

Sníh, déšť, vůně svařáku a trdelníků, andělé, líbezná hudba a vokální hlasy, předávání dárků, akrobaté ve vzduchu a nechyběl ani ohňostroj… To vše (a určitě by se toho našlo ještě víc) doprovázelo včerejší rozsvícení vánočního stromu. Tradiční městská slavnost, kterou připravily město Trutnov a Uffo, se líbila. A hlavně pak její vyvrcholení.

„Naprosto úžasný program s fantastickým zakončením. Povedlo se vám to. Díky,“ napsala například k příspěvku s fotkou vánočního stromu na náš Facebook Monika Říhová.

„Vždy je to o tom hledání, co by lidi zaujalo. Lidé jsou zvědaví na nové věci. Líbil se jim videomapping, loni jsme ho opakovali, ale je to dost drahá záležitost, tak jsme si řekli, že zkusíme vymyslet vizuálně něco jiného,“ prozradil ředitel Uffa Libor Kasík, jak vznikla show, která v sobě kombinovala nejen hodně světel, ohně, ale i muzikantky a akrobatky v andělských hábitech. „Dost nám s tou myšlenkou, a jak to celé postavit, pomohl Daniel Krčmář z Pro Music,“ dodal Kasík k vystoupení odehrávajícím se na pódiu a konstrukcích umístěných okolo i přes kašnu.

Na hlavním pódiu před Starou radnicí běžel kulturní program již od půl čtvrté, kdy se náměstím začal postupně rozléhat zpěv dětí ze základní umělecké školy, kapely Sansaband a smíšeného sboru Chorea Corcontica. Různé alotrie tam vyváděli andělé Adušinel a Dášinel, kteří mezi koncerty předávali dárky dětem z azylového domu Most k životu. Nejdříve menším a potom větším. Peníze na asi dvacet dárků vybrali představitelé z města, Uffa a firem Kasper a Šolc.

Samotné rozsvícení stromu bylo naplánované na 17. hodinu. „Já jen doufám, že se nám to podaří na první pokus a ne jako Pražákům až napotřetí,“ zavtipkoval do mikrofonu na závěr svého proslovu starosta Trutnova Ivan Adamec. Předtím vyzval lidi, ať se v dnešní rychlé době kvůli Vánocům nehoní a zpomalí. Ať se děti baví s rodiči a rodiče s dětmi, protože to k tomuto času vždy patří. „Ze všech stran na nás útočí reklama, všechno musíme mít, všechno si musíme koupit. Není to tak. Nemusíme mít nic. Hlavní je mít duši na správném místě a ty dárečky dávat od srdíčka,“ řekl.

Poté lampy zhasly a zaplněné náměstí ožilo na deset minut andělskou hrou světel, hudbou vycházející z houslí a basy, tancem i vzdušnou akrobacií na zavěšených šálách. „Chtěli jsme, aby to mělo kouzelnou atmosféru, takovou zklidňující, krásnou, adventní…,“ nechal se slyšet Libor Kasík. Strom se rozzářil poté, co jeden z andělů umístil na větev vánoční ozdobu v podobě malé disco koule. A na úplný závěr ještě nebe nad náměstím ozářil menší ohňostroj.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama