reklama 

Firma Kasper CZ získala prestižní cenu Świdnicki Gryf, oceněn byl i starosta

23.10.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1055

V polském partnerském městě Świdnica se minulý pátek konal čtrnáctý ročník soutěže o cenu Świdnicki Gryf 2018. Velkého úspěchu v této souvislosti dosáhla trutnovská firma Kasper CZ, která v kategorii Nejlepší přeshraniční společnost získala prestižní ocenění za dlouholetou česko-polskou spolupráci. Zvláštním uznáním za dlouholetý přínos k partnerství Trutnova a Świdnice byl oceněn i starosta města Ivan Adamec.

Firma Kasper CZ získala prestižní cenu Świdnicki Gryf, oceněn byl i starosta

V tomto klání jsou oceňováni nejen nejvýznamnější podnikatelé z tohoto partnerského města, ale také z česko-polského příhraničí. Cenu za společnost Kasper CZ přebíral výkonný ředitel David Kasper, který přiblížil česko-polskou spolupráci, za níž byla firma oceněna. „V naší firmě ve výrobě zaměstnáváme Poláky. Navíc dodáváme vazníkové konstrukce do Polska.“

Cenu Świdnicki Gryf společnost Kasper jako celek převzala už potřetí. „Je vidět, že v tomto regionu dlouhodobě asi patříme k těm úspěšnějším firmám. Pro mě osobně je to ocenění naší práce a cena mě samozřejmě potěšila. Mimo jiné je to pro nás závazek do budoucna,“ řekl nám Kasper.

Firma Kasper CZ je výrobce a dodavatel dřevěných vazníkových konstrukcí, krovů z masivu i lepeného dřeva, nosné konstrukce z lepeného lamelového dřeva, dřevěné panely pro rychlou montáž dřevostaveb či dřevěné obaly pro nadměrné náklady. Úspěšná firma Kasper CZ dodává své výrobky a služby i do Polska, kde také rozvíjí spolupráci v oblasti montáže.

Partnerství mezi Trutnovem a polskou Świdnicí si pochvaluje starosta města Adamec, držitel zvláštního uznání. „Naše vztahy jsou ještě předrevoluční a jsou stále na velmi dobré úrovni. Máme už dlouhá léta společný projekt Města Trutnov a Świdnica podporují podnikání,“ připomenul starosta, který má z ocenění velkou radost. „Věřím, že projekt čeká ještě mnoho dalších ročníků,“ dodal.

 

Také v Trutnově byla vyhlášena soutěž pro drobné podnikatele a živnostníky do 50 zaměstnanců o cenu Trutnovský drak. Tu společně s CIPTU pořádají město Trutnov, Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a hlavní mediální partner Trutnovinky. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání Trutnovského draka se uskuteční v pátek 9. listopadu v Uffu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: swidnica24.pl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama