reklama 

Na Facebooku se objevila petice na znovuobnovení slona na Trutnovsku

10.10.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 3992
 • komentářů 1

Sloní poutač, který dnes u silnice mezi Výšinkou a Novým Rokytníkem nechal rozebrat a odstranit jeho majitel Safari Park ve Dvoře Králové, vyvolal na Facebooku obrovskou vlnu komentářů. Velká spousta pisatelů ho považuje za symbol šťastné cesty a návratu domů a lituje, že slon zmizel. Někteří mu dokonce přičítají statut uměleckého díla, nikoli poutače.

Na Facebooku se objevila petice na znovuobnovení slona na Trutnovsku

V souvislosti s jeho odstraněním vznikla nyní na Facebooku petice s názvem Nový slon na Trutnovsku! za znovuobnovení slona na Trutnovsku, kterou vymysleli a vytvořili Jiří Nývlt a Jakub Leder. V petici je žádáno znovuobnovení slona na Trutnovsku. „Podle nás se nejednalo o „reklamní poutač, který by musel být dle zákona odstraněn. Slon představoval pro spousty řidičů blížící se cestu domů - popřípadě zatroubení pro štěstí,“ stojí v petici.

Dále je v textu uvedeno, že slon se na místě nacházel přes 20 let a nikdy nikomu nevadil a všichni, kdo okolo jezdili si slona zamilovali. Podle autora se každý těšil, jakým novým „kabátem“ slon překvapí. „Rozebrání slona jako reklamního poutače byla veliká chyba! Tímto podpisem dáváte najevo nesouhlas s odstraněním a zároveň chcete bojovat za nového!“ vyzývají k podpisu případné signatáře autoři myšlenky na vznik nového slona.

Jak nám dnes sdělila mluvčí Safari Parku Andrea Jiroušová, byl slon odstraněn v souvislosti s nařízením o umístění reklamních billboardů v okolí vozovek první třídy. „Sloní poutač musel být kompletně rozebrán, jeho stav bohužel neumožňoval jeho přemístění jinam,“ vysvětlila mluvčí. Čtěte také.

Kromě Nývlta a Ledera se do projektu Nový slon na Trutnovsku! zapojili právní poradce Vítek Zlámal a pro styk s veřejností i jednání s úřady nově také trutnovský politik Martin Jiránek. „Nejprve se snažíme domluvit pozemek, povolení stavby a dohodnout podmínky. Potom dojde k realizaci stavby slona. Zveřejníme původní návrh podoby slona z nerezové oceli a přidáme návrhy místních občanů. Po vybrání finální podoby zveřejníme číslo otevřeného účtu. Z vybraných peněz zaplatíme tvorbu a instalaci," nastínil Nývlt.

Výroba slona bude rozložena do více firem, které podle svých možností nabídli pomoc při výrobě. „Abychom dodrželi počáteční myšlenku - Slon Trutnováků, Dvoraků a okolí, chceme zapojit do akce co nejvíce osob a firem tak, aby měl každý kousek svého slona," dodal autor myšlenky na jeho vytvoření.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto:
Andrea Jiroušová, Viktor Sochor, Miloš Šálek

Diskuse

11.10.2018 Jitka Mazánková
Dejte včas vědět, ať můžeme přispět na nového slona !

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama