reklama 

Nad letiště ve Volanově vzlétly desítky draků a brázdily oblohu

1.10.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1184
 • komentářů 1

S Trutnovem je drak jako symbol jeho vzniku neodmyslitelně spjat. Je ve znaku, bývá zavěšen na Staré radnici, po drakovi je pojmenovaná galerie… Drak je prostě všudypřítomný. A co by to byl za podzim, kdyby se nepouštěli draci. Tuto oblíbenou zábavu včera uspořádalo už po devatenácté sdružení RC Modeláři Trutnov a pošesté na letišti ve Volanově.

Nad letiště ve Volanově vzlétly desítky draků a brázdily oblohu

Bylo krásné slunečné počasí, foukal příznivý vítr… Ideální podmínky k pouštění draků. Na letiště dorazilo velké množství dospělých i jejich potomků, aby se jako každoročně utkali v této tradiční disciplíně. Po prezentaci draci odstartovali a zaplavili oblohu nad letištěm. Více než hodinu se všichni zúčastnění dobře bavili a vítězové, neb jde o soutěž, získali atraktivní ceny. Drakiáda prostě k Trutnovu patří.

Kromě draků mohli návštěvníci letošní drakiády obdivovat také velké a hlavně funkční modely krásných letadel, které jako součást této akce pro ně připravili trutnovští modeláři. Ti v příštím roce vstoupí se svou populární dračí událostí do jubilejního dvacátého ročníku.

Draka někdy v životě asi pouštěla většina lidí. Víte ale, jakou má tahle oblíbená zábava historii? Premiérový drak byl prý vyroben v Číně před dvěma tisíci lety. Legenda říká, že prvního draka sestavil farmář tak, že vytvořil řetězec z bambusu, aby zabránil ztrátě klobouku při silném větru. Dnes jsou však draci určeni především pro potěšení a zábavu. Tak, jak je tomu každoročně na podzim na letišti ve Volanově.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

1.10.2018 Libor Vondráček
Pěkné, ale akci pořádalo po devatenácté UFFO Trutnov. Po šesté to bylo ve spolupráci s RC Modeláři Trutnov. Před devatenácti lety jsme začínali na Červeném kopci, poté se akce přesunula na Kryblici a nyní se šestým rokem konala ve Volanově.

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama