reklama 

Při čtvrté prezentaci střední školy i firmy otevřou deváťákům dveře do budoucnosti

11.10.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 843

Vybrat si střední školu, která mladému člověku rozvine talent, bývá někdy kumšt. Už jenom ten talent rozpoznat. Samozřejmě v tomto ohledu mohou sehrát klíčovou roli rodiče, jejichž ratolest je jim nejblíže. Právě pro žáky, kteří zvolna končí základní devítiletou školu a jejich rodiče je určena již tradiční dvoudenní Prezentace středních škol a zaměstnavatelů.

Při čtvrté prezentaci střední školy i firmy otevřou deváťákům dveře do budoucnosti

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ji pořádá tradičně ve Společenském centru Uffo a slavnostně bude zahájena zítra v 9 hodin. Potrvá do 18 hodin, v sobotu se uskuteční od 8 do 12 hodin. Uvnitř kulturního stánku se budou prezentovat desítky škol i zaměstnavatelů, kteří nabídnou příchozím pestrou nabídku svých oborů.

„Volba toho správného oboru studia, který bude odpovídat nadání a zájmu mladého člověka a bude zároveň i dobrým základem pro jeho úspěšné profesní uplatnění, je nesmírně důležitým životním krokem,“ říká Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, který považuje tuto akci za velmi dobrý zdroj kvalitních informací.

„Proto už počtvrté připravujeme tuto přehlídku, kde širokou nabídku středních škol a perspektivních zaměstnavatelů především z našeho regionu představíme mladým lidem i jejich rodičům na jednom místě,“ uvedl Zelenka a připomenul, že mnoho zaměstnavatelů nabízí spolupracující škole například praktickou výuku studentů, finančně i odborně pomáhá s vybavováním učeben. Zaměstnavatelé na oplátku získávají kvalitně připravené zaměstnance.

To je i případ Trutnova. Například žáci zdejší Střední průmyslové školy vykonávají související praxi v několika trutnovských firmách. Navíc tyto společnosti finančně i materiálně školu podporují. Stejně jako loni se očekává, že společenské centrum bude i nyní v obležení zejména žáků devátých tříd, kteří se chtěli nechat inspirovat a případně si zvolit nějakou budoucí střední školu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama