reklama 

Společnost Kasper se opět stala generálním partnerem Uffa

5.10.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 597

Prostory Galerie Uffo byly včera svědky podpisu smluv, které stvrdily již popáté generální partnerství trutnovské společnosti Kasper se Společenským centrem Uffo. Smlouvy podepsali ředitel centra Libor Kasík a jednatel společnosti Rudolf Kasper. Výsledkem je celková částka téměř jeden milion korun.

Společnost Kasper se opět stala generálním partnerem Uffa

Na celoroční generální partnerství společnost Kasper uvolní 750 tisíc korun, dalších 220 tisíc poputuje na 38. ročník mezinárodního hudebního festivalu Trutnovský podzim, který bude právě dnes ve 20 hodin zahájen v kostele Narození Panny Marie koncertem duchovní hudby tělesa Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir.

Generální partner Kasper projevil radost nad tím, že jeho společnost působí právě v jeho rodném Trutnově. „Jsem také rád, že podporujeme a můžeme podporovat kulturu ve městě. Nikdy mě k tomu nemusel nikdo přemlouvat, vždy jsem to dělal rád a z vlastní vůle. Považuji za přirozené pomáhat věcem, které mají smysl. Proto jsem vůbec neváhal podepsat další spolupráci,“ nechal se slyšet Kasper.

V této souvislosti připomenul konflikt, který se mezi oběma partnery před časem rozhořel a ohrozil vzájemnou spolupráci. „Konflikt, který mezi námi byl, je zažehnán. Shodli jsme se na tom, že nemá smysl vést nějaké války a vztahy mezi námi jsou velmi dobré,“ řekl generální partner. Totéž potvrdil i ředitel Kasík. „Některé spory, k nimž došlo před měsíci, jsou už za námi a můžeme dál spolupracovat. Máme společné nápady, které bychom rádi realizovali.“

To, že spolupráce obou institucí pokračuje potěšilo i starostu města Ivana Adamce, který soudí, že podporovat organizace spojené s veřejným prostorem je věc naprosto ideální. „Lidi to sbližuje, dává to prostor k úvahám, kam chceme směřovat, dává to také prostor pro různorodé názory a toho si cením nejvíce. Proto považuji toto partnerství za úžasnou věc. Je v tom také určitá symbolika, že to ve městě funguje,“ prozradil. Ředitel Uffa se domnívá, že kultura by měla být financovaná z více zdrojů. „K tomu potřebujete tu druhou stranu, což v dnešním světě není vůbec jednoduché ji najít. To, že se nám to tady v Trutnově dlouhodobě daří, je z mého pohledu unikát,“ poznamenal. Finanční prostředky z generálního partnerství Uffu uvolňují ruce a dávají nové možnosti.

 

„Můžeme se soustředit na kulturní události, které nosím v hlavě, pomalu podepisovat smlouvy a realizovat je. Chtěl bych firmě Kasper poděkovat za její dlouhotrvající přízeň,“ dodal Kasík. Získané peníze půjdou například na koprodukci nového projektu české novocirkusové ikony Cirk La Putyka a jejich představení Isole, které bude mít v Uffu premiéru v únoru příštího roku, či na představení Svěcení jara předního izraelského choreografa a tanečníka Yossi Berga a jeho souboru.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama