reklama 

U Uffa se děti při projektu Skok w blok dobře bavily a navíc se mnoho věcí naučily

10.8.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 612

Pestrobarevné šapitó vyrostlo včera odpoledne za Společenským centrem Uffo. V Trutnově se podruhé konal ve spolupráci s Centrem kultury v polské Jelení Hoře prázdninový aktivní program pro děti nazvaný Skok w blok. Zúčastněné děti se při něm nejen baví, ale také aktivně spolupracují.

U Uffa se děti při projektu Skok w blok dobře bavily a navíc se mnoho věcí naučily

V minulém roce se akce poprvé konala na sídlišti Zelená louka. Podle Tomáše Katschnera, organizátora na české straně, to však nebylo ideální místo. „Děti tam přicházely spíše nahodile. Když rodiče přijeli, děti tam odložili, v blízkém marketu nakoupili a pak je zase odvezli. Rozhodli jsme se tedy přemístit akci do přirozeného centra, aby lidé přišli vědomě a své děti sem chtěli přivést,“ řekl nám Katschner.

Podle polských pořadatelů, kteří zdarma akci o prázdninách pořádají už jedenáct roků, zejména na tamních sídlištích a odloučených místech, kde lidé nemají peněz nazbyt a nemohou s dětmi vyrazit na dovolenou. „Skok w blok znamená dobrou zábavu, příjemně strávený čas, skvělé dílny, kvalitní práci animátorů a herců, krásné vzpomínky z prázdnin…,“ představují polští organizátoři.

Také včera se o tom mohly děti v doprovodu rodičů na vlastní kůži přesvědčit. Připraveno pro ně byly například čtyři verze tradičního loutkového divadla Kašpárkova dobrodružství.  „Děti nejenže viděly tuto pohádku, ale také jim byly představeny loutky a učily se s nimi pracovat. To je právě ten smysl, přítomné děti interaktivně zapojit, aby se něco nového naučily,“ uvedl Katschner.

Součástí odpoledne byly rozmanité hry, cirkusová show, cirkusové a designové dílny, mýdlové bubliny, malování na obličej, prostě pestrá zábava. Děti nadchlo představení polských sousedů, při němž dvojice herců předváděla neuvěřitelné kousky s roztočenými cívkami, které vyhazovali do výše a posílali si je vzduchem mezi sebou, aby je zachytili na natažených provázcích. „To se mi moc líbilo a chtěl bych to umět,“ svěřil se osmiletý Honzík.

Děti dostaly hned příležitost a toto umění je po představení oba herci ochotně učili. „Našim přáním je, aby se děti tomu, co se tady naučí mohly věnovat dál,“ dodal Katschner. Kromě workshopové práce bylo pro caparty připraveno nejedno překvapení, při kterém mohli rozvíjet svou představivost. „Myslím, že je to skvělá a záslužná aktivita. Děti se pobaví a navíc budou umět něco nového. A to je dobře,“ pochválila akci Skok w blok mladá maminka, která přivedla k Uffu svou dceru.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
  

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama