reklama 

Událost: Trutnovinky mají sourozence, vyšlo první číslo magazínu Vrchlabinky

5.8.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 645

To, že Trutnovinky na webu, Facebooku či v tištěném magazínu řadu let mapují důležité události především v Trutnově i v jeho okolí, je známá skutečnost. Trutnovinky mají velmi početnou čtenářskou obec a ta si život města bez jeho zpráv a reportáží už nedokáže představit. Nyní došlo v historii tohoto periodika k další průlomové události.

Událost: Trutnovinky mají sourozence, vyšlo první číslo magazínu Vrchlabinky

Magazín, který ve srovnatelně velkém městě nemá v republice až na malé výjimky prakticky obdoby, rozšířil své portfolio v trutnovském regionu o další lokalitu – Vrchlabí. Začátkem srpna tam totiž vyšlo historicky první číslo kulturně – společenského magazínu Vrchlabinky. Jeho cílem je mapovat dění, události, představovat zajímavé i významné osobnosti města a okolí, a to prostřednictvím rozhovorů, reportáží a zpráv.

A premiérový magazín začal stylově a zároveň symbolicky. Čím jiným si v této oblasti připít na zdar a další úspěchy magazínu než pivem. Proto Jiří Štefek, šéfredaktor Vrchlabinek, společně s kolegou Petrem Ticháčkem správně usoudili, že bude nejlepší, věnovat premiérový magazín právě zdejším pivům, pivovarům, pivovarníkům a všemu, co souvisí s pěnivým mokem v Krkonoších a v Podkrkonoší.

„V pohostinských zařízeních se tříbila kultura, scházeli se v nich umělci, bankéři, průmyslníci, politici, ale i prostí venkované. Řešili se v nich všechny problémy komunity, zařízení tak sloužila jako jejich pomyslný tmel. Tato pospolitost i sounáležitost postupně mizí, rozvolňují se tak i kdysi pevné vazby v jednotlivých obcích,“ napsal v prvním editorialu šéfredaktor. Ten v této souvislosti upozornil, že pomyslným tmelem a zachováním pospolitosti jsou akce akce typu pivních slavností.

Kromě ankety, kde na otázku Jaké pivo máte nejraději? odpovídají známé vrchlabské osobnosti, magazín nabízí poutavou reportáž o Krkonošské pivní stezce, kterou v nejvyšších českých horách v zemi lemují místní pivovary. Stránka Historie pivovarnictví mapuje peripetie pivovaru ve Vrchlabí. Velmi zajímavý je rozhovor s Lubomírem Kočíbem, původem z Moravy. Ten přesídlil do Podkrkonoší a představuje zde postavu Krakonoše, například i při Krkonošských pivních slavnostech. Navíc tento bodrý muž zdobí obálku Vrchlabinek.


Mistr výčepní Jaroslav Učík.

Jak se správně čepuje pivo, o tom je rozhovor s mistrem svého oboru Jaroslavem Učíkem, výčepním z Tankovny u Učíka na Liščím kopci.  V magazínu dostali prostor i Petr Bednář, sládek pivovaru Krkonošský medvěd, či Vojtěch Hendrych ze stejnojmenného pivovaru ve Vrchlabí. Čtenář se seznámí také se žhavými novinkami z Vrchlabska a turisté jistě uvítají pozvání na návštěvnický magnet – mohutný vrch Žalý. Třešničkou na dortu prvního čísla magazínu je rozhovor se známý zpěvákem a muzikantem Jankem Ledeckým, který je z Krkonošemi pevně svázán. 


Zpěvák a muzikant spjatý s Krkonošemi Janek Ledecký.

Milí čtenáři, přejeme hezké počtení a držte Vrchlabinkám palce!

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Vrchlabinek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama