reklama 

Bojiště má Bojiště. Nájemce chystá oživit areál kulturními i sportovními akcemi

21.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 3289
 • komentářů 1

Trutnov – Už před více než rokem a půl se město rozhodlo, že osloví veřejnost, aby přinesla návrhy na využití zchátralého areálu Na Bojišti. Ve finále však přišlo pouhých šest návrhů, které však nic zásadního neřešily. Po skončení smlouvy o pronájmu areálu v závěru roku 2016 zůstalo Bojiště ve správě města. Nyní se situace změnila a město uzavřelo smlouvu s novým nájemcem.

Bojiště má Bojiště. Nájemce chystá oživit areál kulturními i sportovními akcemi

Radou schválená nájemní smlouva bude uzavřena na deset let se společností Bojiště a vejde v platnost od 1. dubna letošního roku. Město si od tohoto kroku slibuje oživení areálu s pořádáním nových kulturních i sportovních akcí. Areál byl totiž více než rok bez nájemce a o základní údržbu se staraly na základě příkazní smlouvy dvě pověřené organizace – Mebys a Lesy a parky Trutnov.

 

Společnost Bojiště si areál pronajímá pro užívání, správu, produkce a pořádání kulturních i společenských akcí. „Aby areál plně sloužil k těmto účelům, musíme do něho investovat. Mezi první úpravy zařadíme vybudování kanalizace a opravu oplocení areálu,“ řekl starosta Ivan Adamec. Uzavření nájemní smlouvy však neznamená konec již tradičních hudebních festivalů. Podmínkou smlouvy byl například krátkodobý pronájem společnosti Geronimo, která pořádá festival Trutnoff Open Air.

 

Právě společnost Geronimo však tento festival Na Bojišti uspořádala naposledy v létě roku 2016. Loni už se festival nekonal. Pořadatelé se přesunuli do Krkonoš, kde nyní organizují Malý festival na Malé Úpě. Už tam hrály například kapely Garage & Tony Ducháček, Visací zámek, Vladimír Mišík & ETC či Plastic People of the Universe.

O tom, zda se vrátí zase na Bojiště, nechtějí organizátoři spekulovat. „Zatím jsme se nerozhodli, dostali jsme nabídky i v jiných koutech republiky. Uvidíme,“ řekl tajemně pořadatel a zakladatel festivalu Martin Věchet. Dlouhou tradici má však Na Bojišti také festival Obscene Extreme, loni se konal již devatenáctý ročník. Letos bude pokračovat jubilejním dvacátým. „My tohle město milujeme. Kdo přijede na Obscene Extreme, má tady úžasné zážitky a naučí se vnímat jméno Trutnov,“ řekl nám loni organizátor tohoto nevšedního festivalu a promotér Čurby.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

 

Diskuse

21.2.2018 Josef Janický st.
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/06595103/bojiste-sro/

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama