reklama 

Can You Make It? Pomozte Trutnovákům prožít cestu plnou dobrodružství

16.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1941

Trutnov - 200 univerzitních týmů ze 60 zemí světa se vydá 10. dubna na bizarní závod napříč Evropou, v němž nejde jen o to dopravit se z bodu A do bodu B, ale také o způsob, jak tento přesun uskutečníte. Účastníci Red Bull Can You Make It? totiž budou bez peněz, mobilních telefonů i vlastního jídla a jejich jediným platidlem budou jen plechovky energetického nápoje. Prožít jedno z největších dobrodružství v životě chtějí i tři kamarádi z Trutnova - Matyáš Zieris, Jakub Tylš a Alexandr Koula.

Can You Make It? Pomozte Trutnovákům prožít cestu plnou dobrodružství

„Miluju výzvy, adrenalin, zábavu, cestování a přesně o tom je Red Bull Can You Make It?. Cestovat po Evropě s redbullem místo peněz nebude jednoduché, ale to je přesně něco pro mě,“ říká Saša Koula, 25letý student z Vysoké školy finanční a správní.

„Soutěž Red Bull Can You Make It? mě zaujala už před dvěma roky, ale bohužel jsem ještě nebyl student vysoké školy. Když se letos otevřela registrace, neváhal jsem ani minutu a napsal jsem klukům, že tuhle příležitost si nesmíme nechat ujít,“ povídá jedenadvacetiletý Kuba Tylš, jenž studuje na ČVUT v Praze.

Hlasovat pro Mountain Horses můžete ZDE!

„Je to další z možných dobrodružství a šancí na životní zážitek, a hlavně úplně z jiného soudku, takže když kluci přišli s tímto nápadem, nemohl jsem říct ne,“ tvrdí dvaadvacetiletý Matyáš Zieris, který chodí na Univerzitu Karlovu.

Lyžař, snowboardista a kajakář se pojmenovali Mountain Horses, natočili video a doufají, že budou vybráni mezi tři české týmy, které budou reprezentovat naši republiku v závodě, který ve stejný čas odstartuje v pěti evropských metropolích - Manchester, Madrid, Řím, Budapešť a Stockholm, a jehož cíl je jasný - navštívit minimálně šest checkpointů a přijít do Amsterdamu za sedm dní.

Vítězem ovšem nebude tým, který dorazí do cíle jako první, ale ten, který si s sebou přinese ty nejbláznivější příběhy a nejlépe výměny plechovek.

K tomu, aby se trutnovské trio dostalo do závodu, však potřebuje hlasy veřejnosti. V naší republice je ve hře 51 týmů. Po skončení hlasovací fáze bude prvních dvanáct týmů s nejvyšším počtem hlasů zařazeno do finálového výběru, odkud porota vybere tři týmy k účasti Red Bull Can You Make it?

Hlasovat pro Mountain Horses můžete ZDE!

Před čtyřmi lety se tohoto závodu z Trutnova zúčastnil Petr Paseka, který s kamarády v týmu Happy Three Friends urazil 3541 kilometrů a za týden navštívil čtrnáct evropských měst.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto, video: Matyas Paster

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama