reklama 

Dítě spadlo z pětimetrové zídky a zlomilo si nohu, hory hlásí úrazy

10.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1655

Trutnov – Dobré sněhové podmínky, příliv lyžařů i jarní prázdniny lákají na sjezdovky v Krkonoších velké množství návštěvníků. To má ale svá rizika. Oproti předchozím týdnům totiž přibývá úrazů. Jen minulou středu během krátké chvíle došlo ke čtyřem ve Špindlerově Mlýně.

Dítě spadlo z pětimetrové zídky a zlomilo si nohu, hory hlásí úrazy

„Sjezdovky jsou doslova přeplněné a často se na nich pohybují lyžaři či snowboardisté bez potřebných zkušeností. Následují pády a úrazy, od pondělí jich evidujeme už dvě stovky,“ komentoval situaci v horách Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše. Většinou šlo o komplikovaná poranění bérců, kolenních vazů, ale i o několik poranění páteře.

„Některé zásahy byly těžší, proto byla v Krkonoších sedmkrát Letecká záchranná služba z Liberce a Hradce Králové a ve 43 případech jsme museli povolat sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci,“ uvedl náčelník. V Peci pod Sněžkou včera devítileté dítě spadlo u nástupu do lanovky z pětimetrové zídky a zlomilo si stehenní kost.

 „Důrazně doporučuji všem rodičům a pedagogickému dozoru hromadných dětských zájezdů, aby za všech okolností dávali pozor na své svěřence,“ varoval Jirsa. Horští záchranáři zároveň vyzývají lyžaře i snowboardisty, aby na sjezdovkách jezdili ohleduplně k ostatním návštěvníkům Krkonoš a nepřeceňovali své síly.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama