reklama 

Kulturní cenu převezme Holomíčková, sportovní Klauda a Vrabcová Nývltová

27.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1078

Trutnov – Po předložených návrzích kulturní a sportovní komise města včera zastupitelé na svém letošním prvním zasedání schválili držitele Kulturní a sportovní ceny města za minulý rok. Kulturní cenu převezme Zdislava Holomíčková (horní foto). Mimořádně budou uděleny dvě sportovní ceny pro thajboxera Jakuba Klaudu a běžkyni Evu Vrabcovou Nývltovou.

Kulturní cenu převezme Holomíčková, sportovní Klauda a Vrabcová Nývltová

Na kulturní cenu bylo navrženo celkem třináct kandidátů. Komise se jednoznačně shodla, že ji dostane Holomíčková za celoživotní pedagogickou činnost v Základní umělecké škole Trutnov v oblasti výtvarného umění a za pozitivní vliv na generace žáků v projektu Krajina domova a její příběhy. V průběhu projednávání tohoto bodu podal zastupitel Jaroslav Andrle po dohodě s kolegou Petrem Sobotkou (oba Žít v Trutnově) protinávrh. „Navrhujeme udělit kulturní cenu města předsedovi Klubu seniorů Miroslavu Šafaříkovi,“ řekl.

O protinávrhu se hlasovalo. Pro byli dva zastupitelé, proti šestadvacet a pět se zdrželo hlasování. Protinávrh tedy nebyl přijat. Pro udělení této ceny pedagožce Holomíčkové  hlasovalo jednatřicet zastupitelů, dva se zdrželi hlasování. Šafaříka na cenu navrhl Klub seniorů s tím, že tento návrh pro jejich předsedu je již čtvrtým v pořadí. Ani nyní se však jednadevadesátiletý Šafařík kulturní ceny nedočká.


Běžkyně Eva Vrabcová Nývltová.

Sportovní komise navrhla na sportovní cenu Jakuba Klaudu, rada města návrh doplnila ještě o běžkyni Vrabcovou Nývltovou, čerstvou držitelku Ceny Trutnovinek v kategorii Královna roku. „Toto ocenění si za své výkony určitě zaslouží. Klauda je také výborný reprezentant města Trutnova.,“ uvedl starosta města Ivan Adamec.

Klauda, mistr Evropy v thajboxu, získal toto ocenění již v minulém roce. Vrabcová Nývltová, ještě jako běžkyně na lyžích, cenu převzala už čtyřikrát za roky 2005, 2006, 2013 a 2014. Nyní to bude za mimořádné výkony v maratonech v Londýně a New Yorku. „Rada města s přihlédnutím k vynikajícím výkonům obou sportovců, kteří dosáhli výborných výsledků, doporučila udělit sportovní cenu oběma kandidátům,“ stálo v usnesení. Pro udělení cen těmto sportovcům hlasovalo všech třiatřicet zastupitelů.


Thajboxer Jakub Klauda.

Nejlepším mládežnickým sportovcem města Trutnova do osmnácti let bude vyhlášena plavkyně Klára Šimánová, členka juniorské reprezentace, účastnice mezinárodních utkání a závodů. Nejlepším sportovním kolektivem města se stalo družstvo sportovní gymnastiky Junior III při Spartak Trutnov.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek, facebook Evy Vrabcové Nývltové, archiv Trutnovinek

 

 

 

 

 

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama