reklama 

Poznejte česko-polské příhraničí díky projektu I malé je krásné

28.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 675
 •• Komerční sdělení

Trutnov – Seznámit turisty i místní obyvatele s drobnými a méně známými památkami. To je smyslem projektu I malé je krásné, do kterého se zapojily Trutnov, Dvůr Králové nad Labem a partnerské polské město Świdnica. V této souvislosti kromě průvodce vznikly také webové stránky a tři Geofun hry.

Poznejte česko-polské příhraničí díky projektu I malé je krásné

Společný projekt přibližuje kříže, významné pomníky, smírčí kříže, sochy sv. Jana Nepomuckého a další drobné památky na Trutnovsku, Královédvorsku a Świdnicku. Cílem je zviditelnit méně známé památky v turisticky významných oblastech a propagace česko-polského příhraničí. Většinou se materiály pro turisty zaměřují na větší a známější atraktivity, zatímco menší památky jsou opomíjeny. Buď na jejich zviditelnění není prostor, čas nebo finanční prostředky.

Zapojením do této aktivity se účastníci projektu pokoušejí zvýšit návštěvnost právě těchto objektů a docílit větší propojenosti lokalit na obou stranách česko-polské hranice. Ve spolupráci tří partnerských měst vznikly tři Geofun hry, brožury s kompletním popisem památek ve čtyřech jazykových mutacích a webová stránka.

Jde o spojení zábavy, cestování a poznávání, ať už s pomocí moderních technologií, tak i klasických papírových materiálů. Když si do svého chytrého telefonu stáhnete některou ze tří Geofun her, navštívíte velmi zajímavá a malebná místa, budete plnit úkoly a sbírat tak body. Po cestě vás bude provázet osobnost sv. Jana Nepomuckého.

Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Více informací lze nalézt na stránkách imalejekrasne.podkrkonosi.eu nebo v turistických informačních centrech.

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama