reklama 

Služby lázní pod Černou horou loni využily tisíce klientů

9.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 570

Trutnov - Více než osm a půl tisíce dospělých pacientů prošlo v minulém roce léčebným procesem Státních léčebných lázních Janské Lázně. To je o šestadvacet procent více než v roce předchozím. Kromě toho přes pět tisíc klientů využilo léčebné a wellness balíčky. Navíc v léčebně Vesna se léčilo 1750 dětí.

Služby lázní pod Černou horou loni využily tisíce klientů

Prioritou letošního plánu investic lázní je péče o přírodní léčivý zdroj, zkvalitňování ubytovacích služeb a nákup moderních rehabilitačních přístrojů. „Plánujeme vybavit rehabilitaci v léčebně pro dospělé robotickým zařízením pro rehabilitaci ruky, které je velmi užitečné, například pro pacienty po cévní mozkové příhodě,“ uvedl ředitel Martin Voženílek. V plánu jsou mimo jiné modernizace i vybavení balneo provozů novými vanami, rozvoj wellness služby v Aquacentru a zahájeny budou i stavební práce na rekonstrukci šestého patra léčebny Vesna.

Ředitel lázní, který byl do této funkce jmenován v září minulého roku, než vzejde nový ředitel z řádného výběrového řízení, si přeje, aby se mohlo začít pracovat na dlouhodobější koncepci rozvoje lázní. „Od nástupu do funkce je mým záměrem vést lázně tak, aby byl zachován jejich bezproblémový chod a abychom zde klientům poskytovali i nadále služby na úrovni, na jakou byli zvyklí,“ řekl.

V posledních pěti měsících mají lázně za sebou zásadní rozhodnutí pro svůj budoucí rozvoj. „Týkala se možné rekonstrukce parovodu v Janských Lázních, který je v majetku podniku, kolektivního vyjednávání s odborovými organizacemi, zahájení prací na stabilizaci vrtu s přírodním léčivým zdrojem a sestavování business plánu na letošní rok,“ dodal Voženílek s tím, že lázně jsou lídrem v oblasti rozvoje odborné spolupráce.Konal se zde například druhý ročník konference Cerebrocon určený lékařům, zdravotně-sociálním pracovníkům, sestrám, nutričním terapeutům, zdravotnickým asistentům, záchranářům, fyzioterapeutům či psychologům. Dále se konalo ve zdravotnické oblasti tematicky bohaté již XII. janskolázeňské sympozium. V březnu skončí česko-polský mikroprojekt Výměna zkušeností v rehabilitaci v Janských Lázních a Szczawno-Zdrój.

(hyš, tz)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Státní léčebné lázně

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama