reklama 

Spisovatelka Hindráková vyrazila na turné s knihou Smrtící byznys

19.2.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 494

Trutnov – V souvislosti s východočeským turné s knihou Smrtící byznys se spisovatelka Hana Hindráková, původem z Trutnova, zastaví zítra na besedu do Městské knihovny. Od 17 hodin zde představí svůj nový román, jehož hlavním tématem je problematika falešných léků.

Spisovatelka Hindráková vyrazila na turné s knihou Smrtící byznys

Román se odehrává v Ugandě a vypráví příběh Ellen Hradecké, která přijíždí do této africké země, aby tam společně s doktorem Michaelem Lewisem pracovala na klinice jako zdravotní sestra. „Na klinice dochází k podezřelým úmrtím dětí na malárii. A pak jednoho dne najde Ellen na klinice deník doktora Ogota, který před časem záhadně zmizel a dozvídá se šokující věci. Léky na malárii obsahovaly toxické chemikálie a jedy,“ nastínila děj románu spisovatelka.

V lednu letošního roku se spisovatelka Hindráková vrátila po šesté z Keni, která ji inspirovala k napsání čtyř románů – Děti nikoho, Karibu Keňa, Očarovaná, Dobrovolnice. I tentokrát tam hledala inspiraci pro novou knihu. Kromě toho navštívila Ngongské hory, vylezla na kráter Mount Longonot a podívala se do přímořské Mombasy i ke Kilimandžáru.

Místo rozvojové pomoci se však nyní věnovala obchodu. „Myslím si, že obchod je jedinou cestou, jak pomoci Africe postavit se na vlastní nohy,“ zdůrazňuje. Čtenáři a návštěvníci knihovny se zítra mohou těšit nejen na vyprávění a promítání fotografií z její poslední cesty, ale i na originální keňské šperky od skupin žen z nairobských chudinských čtvrtí.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Hana Hindrákové

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama