reklama 

Benefiční Fest Skaut 2018 v „nároďáku“ pomůže rekonstrukci skautských kluboven

27.9.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 655

Po úspěšné premiéře benefičního festivalu Fest Skaut v minulém roce, kdy skauti z trutnovského střediska Hraničář získali více než 70 tisíc korun na rekonstrukci svých kluboven ve městě, vstupuje tato akce do druhého ročníku. Zahájena bude v sobotu v 16 hodin v Národním domě, je určena pro veřejnost a potrvá do půlnoci.

Benefiční Fest Skaut 2018 v „nároďáku“ pomůže rekonstrukci skautských kluboven

Letos bude celý výtěžek použit na plánovanou generální rekonstrukci klubovního domu nedaleko kruhového objezdu u Billy, který město Trutnov skautům svěřilo k užívání na dalších 20 let. „Protože máme mnoho členů a další stále přibývají, potřebujeme k dobré práci s dětmi také odpovídající prostory. Současné klubovny nutně potřebují výrazně vylepšit. Do této budovy nebylo léta investováno a je tedy nutná celková rekonstrukce objektu,“ uvedli skauti.


Hvězdou Fest Skautu bude brněnská legenda Roman Dragoun.

V současné době se zpracovává architektonická studie, která zahrne budoucí provozní řešení včetně nových rozvodů vody, elektřiny, vytápění, odpadů a kanalizace, zateplení budovy a využití půdního prostoru. Samotná rekonstrukce se předpokládá v příštím roce. „Finanční prostředky na rekonstrukci sháníme různými cestami, například dotací od města či od ústředí skautské organizace,“ uvádějí organizátoři festivalu.


Zahraje také populární reggae kapela Švihadlo.

Právě ten by měl také přispět k získání financí. „Vstupenku na benefiční Fest Skaut můžete zakoupit již od 150 korun, ale budeme vám velmi vděčni i za vyšší příspěvky,“ vyzývají návštěvníky skautští pořadatelé. A na co se lze v Národním domě těšit? Hudební program nabízí například brněnskou legendu Romana Dragouna, ikonu české reggae Švihadlo z Prahy či známého trutnovského hudebníka Pepu Lábuse.


A nebude chybět trutnovský muzikant Pepa Lábus.

Kromě toho se během dne uskuteční prezentace střediska Hraničář i plánované rekonstrukce. Návštěvníky rovněž čeká promítání fotek a krátkých videí ze skautských akcí, pro děti bude připraven koutek plný her, k dispozici bude prodejní stánek s výrobky dětí, foto koutek a další překvapení.

PROGRAM:

16.00 – Zahájení akce

16.15 – Colours of GTU – smíšený pěvecký sbor z místního gymnázia

16.50 – Prezetace střediska a plánované rekonstrukce kluboven

17.30 – Pepa Lábus – sólový recitál známého hudebníka a zprávaře rádia Beat

18.15 a 19.30 – Marta a Rasputin – malý sál – trutnovské folkové těleso

18.45 – Poslední lež – alternativní rocková kapela ze Dvora Králové

20.00 – Roman Dragoun – fenomenální hráč na klávesové nástroje a skladatel z Brna

21.30 – Švihadlo – legenda českého reggae z Prahy

22.30 – Vyhlášení průběžného výtěžku akce

23.00 – WITS – ska-rocková kapela z Královéhradeckého kraje

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš, archiv Hraničáře

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama