reklama 

Ivan Adamec, ODS: Chceme se poprat s výzvami

11.9.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1439
 • komentářů 1

V komunálních volbách v Trutnově, které se konají v pátek 5. a v sobotu 6. října, kandiduje jedenáct subjektů. V této souvislosti Trutnovinky oslovily všech jedenáct kandidujících stran a jejich sdružení. Položili jsme jim šest stejných otázek týkajících se jejich kandidatury, budoucnosti města, jeho předností či slabin.

Ivan Adamec, ODS: Chceme se poprat s výzvami

Příležitost k odpovědím využilo deset z nich, které vám přinášíme podle vylosovaných čísel stran. Jako šestý tedy odpovídá Ivan Adamec, lídr kandidátky ODS. V příštích dnech dostanou prostor další lídři stran a sdružení kandidující v komunálních volbách v Trutnově.

Proč chcete kandidovat na funkci starosty Trutnova?
Rád bych navázal na rozdělanou práci a pokračoval v projektech, které jsme započali. Je před námi několik velkých výzev, se kterými se chceme poprat.

Co považujete za svůj největší předpoklad pro práci ve vedení města?
To musejí posoudit voliči. Ale sám za sebe bych řekl, že asi nejvíce zkušenost. Nepotřebuji již obvyklé dva roky na rozkoukávání a následné překotné dodělávání projektů, jako je tomu zvykem v řadě měst v kraji. Troufám si říci, že už z většiny znám problémy našeho města a naučil jsem se při jejich řešení přemýšlet vždy několik kroků napřed.

Jaká je vaše vize pro Trutnov pro následujících deset let?
Rád bych zdůraznil, že město Trutnov považuji za krásné a moderní evropské město. A moje vize je nadále ho rozvíjet.  Základem stále zůstává pokračovat v budování infrastruktury. Chceme se ale také více věnovat moderním technologiím (tzv. smart řešením), pokračovat v investicích do škol a je jasné, že vzhledem k demografickému vývoji budeme velký důraz klást na péči o seniory.  

Co hodláte jako starosta ve městě změnit?
Tak logicky neřeknu, že budeme něco radikálně měnit. Ale město se bude měnit. Je potřeba vedle neustálé práce na budování a údržbě infrastruktury, přizpůsobit se moderním trendům a moderním technologiím. Vnímat naši pozici z hlediska turistického ruchu, sledovat demografický vývoj, zkvalitňovat služby apod.

Kde vidíte přednosti a kde slabiny Trutnova?
Začnu těmi slabinami. Rozhodně to je doprava. To je oblast, se kterou město nemůže úplně zahýbat. Je potřeba tvrdě jednat a lobbovat se státními a krajskými organizacemi a dožadovat se řádné pozornosti. A věřte mi, že to z pozice poslance a krajského zastupitele dělám velice tvrdě! Předností je více a obávám se, že by mi nevystačil prostor. Trutnov má moderní infrastrukturu, díky které jsou městské poplatky na nižší úrovni. Trutnov je pověstné centrum kultury v kraji, čehož si všímají i v zahraničí. Město má špičkové podmínky pro sport srovnatelné s klasickými ryze „sportovními“ městy. Díky dostavbě jedinečného Střediska volného času budeme na špičce v mimoškolním vzdělávání. A taky za velice dobré považuji nastavení našeho sociálního systému, který zahrnuje komplexní péči o seniory a nezapomíná ani na hendikepované či jinak sociálně znevýhodněné spoluobčany.

Co je vaší volební prioritou?
Dokončit započaté projekty a pokračovat v dalším rozvoji města. A tím mám na mysli rozvíjet jej dále ve všech oblastech, které nejenom udrží stávající kvalitu života v něm. Chtěl bych, aby Trutnov včetně jeho odlehlých částí byl městem, které nabídne ještě více možností - resp. důvodů, proč se sem třeba po studiu vrátit žít a pracovat nebo přijít sem za prací a dobrým životem z jiné části republiky.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

11.9.2018 Jiri Klas
To je dobrá vize Starosto není proto důvod to menit

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama