reklama 

Postřižiny poprvé, podruhé… Letní biják na Bojišti narušily technické problémy

1.9.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 3250

Kdo se přišel podívat jen vyloženě na film, odcházel z Bojiště rozladěný. Kdo dorazil užít si atmosféru, tak mu bylo vcelku jedno, že oživení letního biografu se úplně nepovedlo. Promítání slavného filmu Postřižiny totiž provázely technické problémy, které spoustu diváků donutily zvednout se z laviček ještě dříve, než se známá komedie naplno rozjela. Kolem desáté večer…

Postřižiny poprvé, podruhé… Letní biják na Bojišti narušily technické problémy

„Pokorná omluva všem asi nevynahradí chvíle nenaplněného očekávání a příběh o vyteklém kondíku těžko uspokojí při realitě čekání. Ač jsme absolvovali dvě zkušební bezproblémové projekce, v hodinu H nás technika zklamala. Přesto děkujeme za pochopení při dnešní nevydařené projekci. Nakonec se závada podařila vyřešit a film jede v plné kráse, leč bez mnoha z vás,“ omlouvali se ještě v noci pořadatelé na facebookovém profilu Bojiště.

Do areálu se v páteční podvečer nahrnuly stovky lidí, kteří chtěli být při startu nové éry tohoto kultovního místa. To třeba znamenalo, že vystát si na začátku frontu na pivo nějaký čas zabralo. Daleko delší čekání však nastalo, když se na plátně s úhlopříčkou takřka třicet metrů spustil film. Obraz běžel, ale bez zvuku. „Podívejte, všechno to jsou staré kontakty, včera to fungovalo úplně normálně,“ ukazoval na krabičku kabelů v promítací místnosti provozovatel areálu Roman Dorňák.

Problém se zvukem se podařilo po nějaké době vyřešit, a tak se film na starých 35mm promítačkách pustil od začátku podruhé. Běžel ale jen pár minut. Když se na scéně objevil hlučný strýc Pepin, tak se pro změnu začal sekat obraz. Závadu se opět podařilo odstranit, film bylo nutné převinout na druhou promítačku. Tato další časová prodleva ovšem způsobila, že hodně lidem již došla trpělivost a z areálu odešlo.

„Je to zcela určitě nešťastná premiéra,“ přiznal Roman Dorňák. „Každopádně my jsme to letos chtěli hlavně vyzkoušet a evidentně to ještě má nějaké mouchy, které musíme odstranit. Příští rok bychom však letňák chtěli provozovat, i když to bude jen na pár víkendů,“ dodal k navrácení letního kina na Bojiště jeho nový nájemce.

„Byl to krásný večer, děkujeme. Bojiště má své kouzlo a pan promítač je fachman, že to všechno takto zvládl. Vždyť ta technika celou věčnost nejela. Technické problémy doplnily atmosféru a autentičnost. Ať žijou filmy z pásů!“ napsala na facebook Bojiště Helena Hardikerová. „Lidé se sešli, a to je hlavní. Byl to příjemný večer v obklopení spoustou skvělých lidí,“ komentoval příspěvek Vojtěch Lábus.

Dnes v areálu od 12 hodin probíhá první ročník Trutnovských pivních slavností.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama