reklama 

Trutnovské kolečko podeváté: 10 posádek a koupačka v Dolcích

3.9.2018  •  Aktuality  • 
čtenost 1085

V devět ráno vyrazili od Uffa a ve čtyři odpoledne se vraceli zpět přes náměstí. Deset vyparáděných stavebních koleček, jejichž posádku tvořili tatínkové a jejich děti, vyjelo v neděli do trutnovských ulic a okolních cest, aby si obkroužilo Trutnovské kolečko. Za rok se uskuteční jeho jubilejní desátý ročník, a jak pořadatelé naznačili, možná i poslední.

Trutnovské kolečko podeváté: 10 posádek a koupačka v Dolcích

Letošní deváté putování se vydařilo. „Naštěstí nám přálo počasí, vzhledem k tomu, jak to vypadalo v sobotu a ještě i ráno. Bylo úplně úžasně, takže někteří borci se v Dolcích šli vykoupat,“ přiblížil jeden z organizátorů zábavného výletu Robert Gottwald.

Trasu se šla tradiční a vedla přes město na Dvoračku, zpět dolů a zase nahoru na Šestidomí a dozadu na Vápenku. „Pak jsme ale nešli po polní cestě jako v minulých letech, ale ve Volanově jsou udělané chodníky, takže jsme to vzali podél hlavní silnice,“ upřesnil Robert Gottwald. Z Volanova odbočila karavana, která vnáší úsměvy jak do řad účastníků, tak mezi kolemjdoucí, přes kopec do Dolců a odtud se přes Gablenz vrátila do centra města.

„Největší radost jsem měl z toho, že mezi námi byl jeden nováček,“ potěšila Roberta Gottwalda účast nového člena výletu s tři a půl roku starým synkem.

Desetičlenná skupina však v historii Trutnovského kolečka patřila spíše k menším výpravám. Nejméně bylo devět, rekordní počet čítá šestnáct koleček. A tak parta recesistů přemýšlí o tom, že by za rok absolvovala poslední ročník. Pokud nás tedy nepřekvapí nějaká invaze dalších tatínků. To bychom si asi řekli, že by byla škoda končit a pokračovali bychom,“ naznačil Robert Gottwald. Jinak to ale zabalí a začnou uvažovat o jiné aktivitě.

Ale určitě to bude zase nějaká sranda.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama