reklama 

Benefice stacionáře diváky nadchla, dražba nevšedních modelů vynesla 20 tisíc korun

8.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 2111

Skvělá atmosféra včera večer panovala v Uffu při benefičním večeru Stacionáře mezi mosty Trutnov. Toto zařízení, které se stará o osoby s mentálním a kombinovaným postižením, s chronickým duševním onemocněním a seniory připravilo velkolepou podívanou, při níž se návštěvníci náramně bavili a navíc pomohli.

Benefice stacionáře diváky nadchla, dražba nevšedních modelů vynesla 20 tisíc korun

Hvězdou kulturního programu byla populární zpěvačka Petra Janů, která dostala publikum do varu. Vystoupil také známý „plavec“ Jan Vančura, mimo jiné i s pěveckým sborem stacionáře, který nacvičil písničky kapely Rangers, a kapela Jam & Bazar. Hlavní a zásadní událostí večera však byla módní přehlídka Upcyklace ve světě módy.

Při ní studentky prvního ročníku zdravotnické školy se svou učitelkou představily slušivé modely šatů vytvořené vlastnoručně klientkami stacionáře podle návrhů pracovnice v sociálních službách Bohuslavy Rejmontové, a to z netradičních materiálů. Po této přehlídce došlo na jejich dražbu. Stacionář si přišel na 20 tisíc korun, a to se ještě bankovkami plnila pokladnička na dobrovolné finanční dary.

Ta obsahovala více než 13 tisíc korun. „Peníze půjdou na nákup bezpečných chodítek pro seniory,“ řekl nám sociální pracovník stacionáře Jaromír Rejmont. Jeho kolegyně přiblížila, jak dražené modely, které předváděly studentky, vznikaly. „Šestnáct modelů šatů bylo vytvořeno z odpadových materiálů včetně plastů,“ potvrdila Rejmontová.

Jde například o plastové lahve, které byly rozstříhány, dále různé, už nepotřebné papíry či noviny nebo odpady z textilních dílen. „Zajímavostí je, že na první pohled nebo z většího odstupu není jasné, z čeho jsou šaty vyrobeny. Nebyly však použity ani jehly, ani nitě,“ prozradila autorka návrhů modelů.

 

Humorný okamžik večera nastal, když moderátorovi Petru Ticháčkovi byla předána slušivá vestička, která byla „imidžově“ doladěna hracími kartami, a stříbrný cylindr se stejnými motivy. Tyto svršky byly vyrobeny z automobilové fólie odolné mrazům, takže by se dala vesta nosit i v zimě.

„Když jsme mu vestu předali, vyslovil přání, že by při případném příštím benefiční večeru mohla být vesta ozdobena platebními kartami, nejlépe doplněnými pinem,“ smála se Rejmontová. Moderátor připustil, že byl překvapený. „Vestu jsem si nakonec neodnesl a  nechal ji stacionáři, který ji může třeba vydražit,“ uvedl. O této variantě stacionář uvažuje. „Kromě jiného máme už zájemce o klobouk, který měl na hlavě pan moderátor,“ dodala pracovnice stacionáře.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama