reklama 

Benefice stacionáře s nevšedními modely pomůže seniorům

6.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1227
 • komentářů 1

Pod záštitou starosty města Ivana Adamce se zítra od 18.30 hodin v trutnovském Uffu uskuteční Společenský benefiční večer zdejšího Stacionáře Mezi mosty, který je zaměřen na osoby s mentálním a kombinovaným postižením, osoby starší 55 let s chronickým duševním onemocněním a seniory od 65 let z Trutnova a okolí.

Benefice stacionáře s nevšedními modely pomůže seniorům

Výtěžek z večera, jak nám sdělil speciální pedagog stacionáře Ladislav Juna, půjde na chodítka pro seniora. „Momentálně potřebujeme tři kvalitní a bezpečná chodítka. Jedno stojí od tří do sedmi tisíc korun,“ řekl pedagog. Součástí benefice bude kulturní program. V něm se představí pěvecký sbor stacionáře, který nacvičil písničky známé kapely Rangers.

Vystoupí také Jan Vančura (na snímku) ze skupiny Plavci, populární zpěvačka Petra Janů a hudební formace Jam & Bazar. Kromě toho vypukne velká módní přehlídka nazvaná Upcyklace ve světě módy. „Modely, které jsem navrhla, vyrobily klientky z odpadových materiálů, jako jsou například plasty,“ prozradila Bohuslava Rejmontová, pracovnice v sociálních službách, která se zabývá výtvarnou výukou klientů.

Modelů bude k vidění šestnáct a dojde i k jejich dražbě. Kromě toho se budou prodávat kalendáře a účastníci večera shlédnou i výtvarné práce klientů stacionáře. Večerem bude provázet moderátor Petr Ticháček. „I pro něj jsme připravili malé překvapení,“ uvedla Rejmontová s tím, že diváky seznámí s výrobou prezentovaných modelů.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek

 

 

Diskuse

6.3.2019 Ludmila Romančáková
máte ještě vstupenky prosím,odpoledne bych se pro ně stavila ,je to na Smetáku že

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama