reklama 

Na pevnost Stachelberg zavítali první letošní návštěvníci

31.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1002

Dělostřelecká tvrz Stachelberg v sobotu zahájila svou další sezonu a otevřela brány prvním letošním návštěvníkům, kteří mohli nahlédnout do unikátního československého hraničního opevnění ze 30. let minulého století.

Na pevnost Stachelberg zavítali první letošní návštěvníci

„Chystáme pro vás zcela nové panely naučné stezky v areálu naší tvrze, doděláme vnější vzhled našeho expozičního řopíku a také otevřeme poválečný objekt UŹ-6 nedaleko rozhledny Eliška,“ prozrazují část svých plánů pracovníci z pevnosti na facebookovém profilu tvrze.

Hlavní letošní prioritou je však dokončit započatý projekt vybudování nouzového výlezu z podzemí tvrze na základové desce T-St S 72 a jeho napojení na současnou prohlídkou trasu.

„Zároveň pokračujeme i v badatelské činnosti, i když zde trochu válčíme s Vojenským ústředním archívem v Praze. Takže přijďte a podpořte, prosím, naši snahu,“ žádají veřejnost o podporu.

Stachelberg tvořil součást pohraničního opevnění proti hitlerovskému Německu. Byl rozestavěn v říjnu 1937 jako největší československá dělostřelecká tvrz a jedna z největších pevností svého typu v celosvětovém měřítku. Jeho výstavbu přerušila mnichovská dohoda a odstoupení pohraničí Německu v říjnu 1938.

(tz, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama