reklama 

Na trať vyrazí vlak plný zážitků spolku Rýbrcoul – duch hor

2.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1642

Trhákem a vrcholem loňské sezóny byl v říjnu nepochybně projekt Rýbrcoul – duch hor. V Trutnově a Mladých Bukách, kde se tato kulturně vzdělávací akce se spoustou zábavy konala, přilákala tisíce lidí z celého okolí. I letos bude projekt pokračovat a v blízké budoucnosti se mohou dospělí i děti těšit na tak zvané zážitkové, ale i pohádkové vlaky.

Na trať vyrazí vlak plný zážitků spolku Rýbrcoul – duch hor

Podle „otce“ projektu Jana Duduše bude vlak poprvé přistaven na trutnovské hlavní nádraží v neděli 31. března s pravidelně - nepravidelným odjezdem ve 12.30 a 14.30 hodin. Jízdy na trase Trutnov – Svoboda nad Úpou a zpět zvou se svými vystoupeními zejména divadelní soubory z Trutnova a okolí, které budou cestou pasažéry dobře bavit.

Při úvodní jízdě se mohou zájemci těšit na představení Loupežníci z Rýchor v podání Divadla S.N.Ú. ze Svobody nad Úpou. Druhá jízda, která se uskuteční 28. dubna, bude patřit Spolku divadelních ochotníků Alois Jirásek z Úpice s „kusem“ Utlučem je čepicema. Ďyvadlo Neklid z Trutnova připravilo pro zážitkovou jízdu na 26. května inscenaci S císařem Josefem za pašeráky s tím, že repríza bude 30. června.

Jak Trautenberk o hospodu přišel je název představení Divadla bez zábran z Trutnova, které ho odehraje ve vlaku 29. září. První repríza Loupežníků z Rýchor čeká Divadlo S.N.Ú. ze Svobody 5. října. S dračí kůží na trh půjde i spolek Trutnov – město draka. Jeho členové 27. října uvedou Dračí pohádku a tím budou také zakončeny letošní jízdy zážitkového vlaku.

Cena jízdného činí 110 korun, děti do tří let na klíně jedou zdarma. „Veškerý výtěžek poputuje na podporu divadelních a kulturních spolků,“ uvedl muž, který za tím vším stojí, Jan Duduš. Aktivity jeho spolku v souvislosti s loňskou úspěšnou událostí, nezůstaly bez povšimnutí Trutnovinek. Ty totiž podruhé udělovaly své ceny těm, kteří nějakým způsobem předchozím roce „zazářili“.

Právě projekt Rýbrcoul - duch hor pro nás byl Událostí roku 2018, za což jsme organizátory odměnili naším Téčkem. „Jsme velmi potěšeni oceněním, kterého se nám dostalo. Děkujeme všem členům spolku, dobrovolníkům, účinkujícím, návštěvníkům a partnerům. Vy všichni jste byli součástí Události roku 2018. Toto ocenění je pro nás také povzbuzením pro další snažení. Věříme, že ani Rýbrcoul 2019 nezklame,“ reagoval na prestižní ocenění Duduš. Čtěte také.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv Rýbrcoul – duch hor, Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama