reklama 

Rekonstrukce Bojiště: Nové lavičky letos, rozvody kanalizace, vody a elektřiny za rok

6.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 1395

Areál Na Bojišti, kde se rok, co rok pořádají různé festivaly, není stále v ideálním technickém stavu a v nejlepší kondici. Naplánované důležité zásahy, které by vedly k žádoucí a dlouho plánované rekonstrukci tohoto místa, jdou pomalu. Nový nájemce areálu Roman Dorňák, který zde hodlá letos v srpnu uspořádat Artu Kus Festival, to potvrdil.

Rekonstrukce Bojiště: Nové lavičky letos, rozvody kanalizace, vody a elektřiny za rok

„Nové rozvody elektřiny a vody se do festivalu nestihnou udělat. Zaseklo se to na projektu,“ řekl. Do začátku festivalu budou v hledišti zbrusu nové dřevěné lavičky na původních natřených kovových konstrukcích a upraven terén. „V problematických místech budou nové asfaltové povrchy,“ dodal. Další záměry, jako jsou dokončení dvou set metrů kanalizace vedoucí k původním sociálním zařízením, zrekonstruování sociálek, vybudováním nových rozvodů vody a elektřiny se tedy letos nestihnou udělat.

„V současné době je to ve fázi, že je vyprojektovaná kanalizace, doplňuje se také projekt na rozvody vody a elektřiny, což nějakou dobu potrvá. Není však reálné, aby se to stihlo do začátku letošní sezóny. Snažíme se, aby to šlo, pokud možno rychle a došlo k zásadní rekonstrukci celého areálu,“ sdělil nám místostarosta Tomáš Eichler.

Rekonstrukce by měla zlepšit podmínky v tomto prostoru nejen pro organizátory akcí, ale také pro účinkující, návštěvníky a prodejce ve stáncích. V souvislosti s touto přestavbou by měl být také už brzy dokončen projekt na rekonstrukci budovy „skleníku“. „Když to půjde všechno dobře, mohlo by dojít k realizaci projektu nových rozvodů kanalizace, vody i elektřiny do příští sezóny,“ uvedl místostarosta.   

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama