reklama 

Robovíkend, kdy si všichni hráli a učitelé se učili od dětí

22.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 467

Březnový víkend 15. až 17. 3. by se dal nazvat robovíkendem. Nadšenci z osmi českých škol, o svém volném čase a dokonce i za své peníze, dorazili do Základní školy Mládežnická, kde trutnovští učitelé Zdeněk Heteš a Václav Fišeř pořádali nultý ročník inspiračního a nesoutěžního setkání malých i velkých nadšenců robotických hraček - ROBO Trutnov.

Robovíkend, kdy si všichni hráli a učitelé se učili od dětí

Přijeli opravdu malí, velcí i prostřední. Učitelé i žáci. Každý si s sebou přivezl robotickou vychytávku, se kterou se předvedl. Byl to víkend, kdy se učitelé učili od dětí, kdy se zapomnělo, kdo je velký i malý, protože si hrál opravdu každý.

Organizátoři tuto akci „vynalezli“ hned z několika důvodů. „První důvod je jasný. Naše školy vůbec nepřipravují své žáky na digitální svět okolo nás. Je potřeba už od nejmenšího věku děti učit logicky uvažovat a probouzet v nich informatické myšlení,“ sdělili učitelé Heteš a Fišer. Svět kolem nás se podle nich stává digitální džunglí a proklestit se tou divočinou musí zvládnou každý.

Druhý důvodem bylo uspořádat setkaní nadšenců, kteří by se navzájem motivovali, povídali a sdíleli své zkušeností neformální cestou. „Žádné soutěžení a vyplňování prezenčních listin zakončené evaluačním dotazníkem. Pouze inspirativní setkání malých a velkých,“ nechalo se slyšet kantorské duo.

A že se to vydařilo. Tolik nápadů a robotických hraček se hned tak někde nevidí. Celou akci si organizátoři zasponzorovali sami. Nultý ročník akce ROBO Trutnov by se neobešel ani bez Základní školy Mládežnická. Ta poskytla prostory, ubytování pro přespolní a robotické hračky.

(zhe, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama