reklama 

Starosta Adamec má řidičák zpět. Řízení mně chybělo, přiznává

15.3.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 3154
 • komentářů 1

Dopravní policie mu dnes vrátila řidičské oprávnění a trutnovský starosta Ivan Adamec už opět může usednout za volant. O „papíry“ přišel loni v listopadu, když příliš sešlápl plyn svého vozu. V Chotěvicích při předjíždění překročil předepsanou padesátku - o 42 km/h a přistihla ho při tom policejní hlídka. Protože šlo o první takový Adamcův přestupek, požádal starosta o vrácení průkazu po uplynutí poloviny trestu.

Starosta Adamec má řidičák zpět. Řízení mně chybělo, přiznává

„Řízení mně chybělo. Jsem rád, že už mám papíry zpět,“ svěřil se Trutnovinkám se svými pocity s tím, že chce poděkovat především své manželce, která ho hodně vozila. „Potom také kolegům poslancům či asistentce, kteří mě vozili do Prahy na jednání sněmovny,“ poznamenal. O vrácení řidičáku požádal po uplynutí poloviny šestiměsíčního trestu. „Byl to můj první podobný trest a po celou dobu jsem sekal latinu,“ řekl Adamec, který před vrácením oprávnění absolvoval obvyklé dopravní psychotesty.

Po zjištění přestupku se starosta, který je zároveň poslancem Parlamentu České republiky, nikterak neoháněl poslaneckou legitimací či svými veřejnými funkcemi. „Prostě se stalo a ke svému pochybení jsem se postavil čelem. Tento přístup ocenilo moje okolí i přátelé. Na druhou stranu, takový přestupek se může stát každému,“ upozornil. Kromě odebraného řidičáku zaplatil za přestupek pokutu pět tisíc korun. Čtěte také.

Adamec si přesto rýpl do praktik dopravní policie. „Měli by poněkud rozlišit, že něco jiného je vyšší a pak nepřiměřená rychlost. Vedle striktního měření rychlosti na úsecích, kde by se mohlo jezdit klidně o něco rychleji, by se měli spíš zaměřit na piráty silnic, na předjíždění přes plnou čáru a podobné delikty,“ domnívá se starosta. Zároveň vyzval policisty, aby byli více vidět. „Jejich přítomnost u silnic by tak měla preventivní odstrašující charakter a neměli by místo toho stát někde stranou schovaní a mnohdy v neoznačených autech,“ dodal.

Jiří Štefek
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

16.3.2019 Josef Janický st.
„Měli by poněkud rozlišit, že něco jiného je vyšší a pak nepřiměřená rychlost. Správný názor ovšem by měl být akceptován i na stacionárním radaru v Ml.Bukách který za tu dobu vydělal tolik peněz,že by tam mohla dávno být přechodová konstrukce z nerezu a mahagonových prken !!

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama